Jump to content
FORUM

Recommended Posts

3 hours ago, L19.S61. said:

http://www.biscani.net/snijeg-u-krajini-uzrokovao-kolaps-u-saobracaju-problemi-sa-strujom-vodosnabdijevanjem/

Da se malo našalio..U ova 'kolaps' vremena..

Autor: J.Hodak iliti Bloger Krule

"2017. godina i snijeg na cesti

100tine marki automobila na cesti. Svi puni razno razne opreme... zračni jastuci... grije zadnje staklo... grije retrovizore... grije sjedala... a pazi skraćenica koje neki auti imaju... paz sad... ABS... ESP... ASR... EDC... ETC... ASD... ETS... (majka te jebala, ne znaš jesu li to stranke ?)... a vrsta zimskih guma da ih Bog nabrojat nemeže. Unatoč svemu... padne 30 centi snijega... temperatura -5... portali odma javljaju "Kolaps na cestama"

1986. godina i snijeg na cesti.

Na cesti 7 vrsta automobila... fićo... stojadin... tristać... vartburg... škoda 120... peglica... i reno 4. Od opreme, ni jedan nema ništa. Svi imaju sava zimske gume, druge gume nema. Ne postoje autoputevi... samo magistralne i lokalne ceste. Na cesti pola metra ugaženog snijega... sa strane 2 metra. Moj ćaća je pušio i dim puva preko ramena, nebil se ja ugrija u fići kojeg je ganjao. Kočio nije nikad jer su kočnice bile zamrznute zbog -20 koliko je bilo vani... u fići je bilo -12... odnosno -7 ako bi ćaća zapalio. Ako je bilo baš jako jako hladno (više od -20)... vozači bi u birtiji popili pe-šest konjačića i vozili dalje. Stakla su se ledila izvana i iznutra. Ako je pao novi snijeg, čekalo se da prođe kamion pa bi se vozilo po tragovima od kamiona. Ralice nije bilo svaki dan... neg onako... kad je raličar trijezan, proša bi selom... po tragu čišćenja bi se znalo gdje se napio. Svi su svugdje stigli... nije postojala riječ kolaps.

Danas... 30 centi... -5... i uz svu naprednu auto opremu... kolaps. A   kolapsa..."

Slazem se stobom u cijelosti, ali te molim malo pripazi na rijecnik. Hvala

18 hours ago, saco said:

Slazem se stobom u cijelosti, ali te molim malo pripazi na rijecnik. Hvala

RJečnik! Hvala svima, doviđenja. 

1 hour ago, Brod u boci said:

Želiš bolji Bihać ,jednostavno,istjeraj ilegalne invazore tkz. migrante!

Nikoga mi građani nismo dužni istjeravati, to je problem vlasti, kako kantonalni tako državnih, državnih posebno. Ako država pokazuje na ovaj nači koliko joj je stalo do njenih stanovnika, šta očekivati sutra ako ne daj Bože bude rata??? 

4 minutes ago, Ammar said:

Nikoga mi građani nismo dužni istjeravati, to je problem vlasti, kako kantonalni tako državnih, državnih posebno. Ako država pokazuje na ovaj nači koliko joj je stalo do njenih stanovnika, šta očekivati sutra ako ne daj Bože bude rata??? 

Vidim da nekužite,tkz. vlasti su vas i dovele u takav polozaj.Istjerati i političare.

6 minutes ago, Brod u boci said:

Vidim da nekužite,tkz. vlasti su vas i dovele u takav polozaj.Istjerati i političare.

I šta, da idemo mi mladi na ulicu da ginemo, za šta?? Pojasni nam molim te... 

• Thanks 1

29 minutes ago, Ammar said:

I šta, da idemo mi mladi na ulicu da ginemo, za šta?? Pojasni nam molim te... 

Ne tako,

Ima vas hiljada i hiljada povezani ste različitim socijalnim medijima,organizujte se recimo svakog ponedeljka i na velike proteste sa transparentima pred državne institucije.

Pa jebote za jedan hebeni koncert nekog turbo folk pjevaca okupi vas se na stadionu 5-6.000 a nemožete se organizovati za demonstracije.

Edukujte svoju familiju objasnite im koja je to tiha opasnost i shvatiće jednom.

Zašto je 90% tih invazora muškog spola između 15 i 45 godina,zato što su to isprobani džihadisti iz Afganistana,Pakistana itd. koji su poslani da bi izazvali sukobe i koji zagovaraju šerihah i pišaju na vaš zapadni stil života i slobodu.

Edited by Brod u boci

On 08. 07. 2015. at 11:02, RiDaM said:

Bolji Bihac? Nije vise Bihac onako kakav sam prije poznavao kad si mogao sa djevojkom sjediti u parku i pricati do kasna doba sa drustvom otici na beton popiti koju pivu sad si nesiguran ni proci kroz park u 21:00 ili 22:00h gledas samo oko sebe gdje vrebaju cokoladni.

4 hours ago, zlaja said:

Bolji Bihac? Nije vise Bihac onako kakav sam prije poznavao kad si mogao sa djevojkom sjediti u parku i pricati do kasna doba sa drustvom otici na beton popiti koju pivu sad si nesiguran ni proci kroz park u 21:00 ili 22:00h gledas samo oko sebe gdje vrebaju cokoladni.

Sad definitvno nije onakkav kakvog smo poznavali :)

• Like 1

21 minutes ago, Mentality said:

Ima li neko slika sa otoke 2006 2007 Kad se tamo izlazilo?

eh volio bih i to vidjeti da vidim te slike :D da mi popravis malo sjecanja drug

39 minutes ago, zlaja said:

eh volio bih i to vidjeti da vidim te slike :D da mi popravis malo sjecanja drug

Najbolje vrijeme daleko  :D gradska raja, gitara i uživanje :)

2 hours ago, Ammar said:

Najbolje vrijeme daleko  :D gradska raja, gitara i uživanje :)

Odeš na otoku, imaš pet maraka, kupiš colu, vino, kolega kupi cigare i ostavi za neki lokal siću..

ili se baci refa pa uzmemo cuge ako nas je više.. pa onda se sjede u krug, svira se, zajebava se.. nije bilo sponzi ko sada, nije bilo interesdzija, nije bilo političkih podjela..bilo je samo furka šta slušaš, rap, rock, tehno.. fufi, dino rahmetli.. u kafani smo najmanje bili, ni zimi se nije mjenjala situacija..

• Like 2

Nekadasnja vremena, prvo su nas policijom otjerali s betona, s KC-a, pijeska, pa vise nisi mogao ni otici sa curom malo na Spahice, dodju i tamo patrolom, uz to sto nismo imali posla i sad se pitaju sto su mladi otisli i sto je Bihac pust ko Novi Vinodolski u zimskoj sezoni. Eto tih politicara, trebali su oni protesti 2014. biti malo bolji, mozda ne bi bilo ovako danas.

Moja generacija je visila u Flashu, Galaxiji, Kissu, Timeu, Hard Rocku, Jazzu pa kasnije malo u Baksaisu u onoj diskoteci...  kako se zvase nezz, pa onda Flamingo, Tasun...

A vani se cugalo na Dolu, Higijeni i kod Kule...

Doduse, znalo se u Bagdadu, Triciji ili Madoni po 3 dana sastaviti :D

Edited by Vywegh
  • Like 2

2 hours ago, RiDaM said:

Ima li generacije iz Coxa :P :D

Haha, ja sam to izbjegavao u širem krugu... Pivara, time, beton, kula, pijesak, stari stens,kc, građa, otoka, kod crvene zvijezde... Pun grad bio omladine metalaca, rockera, punkera, repera itd... Puno više kreativnosti i družbe bilo.. 

Edited by Ammar

Bihacu treba vise alternativnog rocka, punka, nu metala, potpuno ukidanje narodnjaka (svih oblika, vrsta i podvrsta), vise pubova (poput pivnice prije 10 godina), vise postovanja (pogotovo mladjih prema starijima) i naravno vise osmijeha :)

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...