Jump to content
FORUM
Prijavi se da biste "zapratili" ovo  
Hysteria

(Ne)susjedski odnosi, BiH - HR

Recommended Posts

Čitam upravo kako je Kolinda izjavila da je BiH pod kontrolom milintantnog Islama. Još jedna u nizu izjava HR predsjednice, koja gdje god ode pokušava ukaljati ugled BiH.

Šta mislite o odnosima između BiH i HR, jesu li poslije Mesića i Josipovića narušeni i zašto? Evo par aktuelnih tema:

- Hrvatska će radioaktivni otpad odlagati u Trgovskoj Gori na mjestu samo 900 metara udaljenom od rijeke Une.

- Hrvatska je gradnjom Pelješkog mosta uskratila BiH pravo nesmetanog pristupa otvorenom moru.

- Hrvatski obavještajci vrbovali selefije da prenose oružje u mesdžide.

- Hrvatski policajci vraćaju migrante iz cijele Hrvatske ulazeći duboko na teritorij BiH.

- Hrvatska predsjednica širi laži da je BiH leglo terorizma sa 10 000 naoružanih mudžahedina. 

- Hrvatska vlada potpisala protokol o saradnji na realizaciji projekta snadbijevanjem prirodnim gasom sa vladom RS-a i tako zanemarila ustavne nadležnosti države BiH.

- Hrvatski veleposlanik u BiH, Ivan Del Vechio je jedini političar iz EU koji je bio na proslavi neustavnog Dana zločinačke RS.

- Hrvati ne priznaju presude Haškog suda, te slave ratne zločince i odaju im počast.

- Hrvatska ne priznaje Bosanski jezik nego ga prevodi kao Bošnjački jezik.

- Na državnoj televiziji ponižavaju turiste iz BiH tvrdeći da samo mjesta zauzimaju i ništa ne troše.

- Hrvatska zahtjeva izručenje Zdravka Mamića, međutim odbija izručiti Lejlu Fazlagić.

Lista je mnogo duža, ali dovoljno za početak..

• Like 1
  • Dislike 2
  • Aferim! 1

Kolinda često preskoči ili uzme pogrešnu terapiju. A ponekad  i prejaka doza droge

Ti si poznati (histeria) mrzitelj Hrvata i to je razlog što si otvorio ovu temu.Nije Kolinda hrvatski narod niti je Bakir i SDA bošnjački . Jadan je onaj koji nasjeda  nakon 30 i više godina nacionalističke politike na tu istu retoriku.Na žalost još uvijek ima takvih kao ti koji šire mržnju.Ja sam prošao rat ovdje ,teško ranjen i svaki poziv na mržnju sa bilo koje strane mi se gadi i takvi samo mogu biti oni koji ne znaju za ratna stradanja.

• Like 1

Ne može Kolinda i trenutna vlast u Hrvatskoj zajedno sa pojednicima mrziti više Bosnu i Bošnjake koliko ja mogu voljeti i Hrvatsku i njene narode. Toliko od mene

• Like 1

Malo istinite satire kao komentar na uvodni post:

- Može jedan vladajući iz militantnog islama?
- Hoćete ovdje ili je za ponijeti?
- Za ponijeti, na Jadran, do prve plaže.
- Nešto kao prilog?
- Može Aluminij al da nije leden.
- Ne možemo ga podgrijati nemamo struje.
  Ali možda zato želite preljev iz rafinerije?
- A ne, samo ga dobro nadimite

Može se i nastaviti...priča je prilično duga

Edited by Grunf
  • Haha 1

prije sat vremena, Alen12 said:

Ti si poznati (histeria) mrzitelj Hrvata i to je razlog što si otvorio ovu temu.Nije Kolinda hrvatski narod niti je Bakir i SDA bošnjački . Jadan je onaj koji nasjeda  nakon 30 i više godina nacionalističke politike na tu istu retoriku.Na žalost još uvijek ima takvih kao ti koji šire mržnju.Ja sam prošao rat ovdje ,teško ranjen i svaki poziv na mržnju sa bilo koje strane mi se gadi i takvi samo mogu biti oni koji ne znaju za ratna stradanja.

Meni se čini mi se da si si još uvijek butthurt zbog komentara u vezi Čovića, kao što vidiš njega sam izostavio iz ove priče. Ne radi se tu o mržnji nego o zabrinutosti, jer Hrvatska svaki dan sve više narušava odnose i ugled BiH.

Ja sam naveo konkretne primjere a onaj u vezi Kolinde je samo jedan od mnogih. I mislim da demokratski izabrana predsjednica ipak predstavlja Hrvate, to joj je u opisu posla. Ako neko misli da narod drugačije razmišlja neka posjeti temu o BiH na najvećem hrvatskom forumu.

prije sat vremena, Grunf said:

Ne može Kolinda i trenutna vlast u Hrvatskoj zajedno sa pojednicima mrziti više Bosnu i Bošnjake koliko ja mogu voljeti i Hrvatsku i njene narode. Toliko od mene

Pa dobro, oni tebi migrante i radioaktivni otpad a ti njima pusu, sve ok

31 minutes ago, Hysteria said:

Pa dobro, oni tebi migrante i radioaktivni otpad a ti njima pusu, sve ok

To je politika i državni aparat. Strogo, i na drugoj temi, u svom postu sam odvojio politiku i državni aparat od same zemlje i naroda. Ja volim svoju zemlju ali nisam baš fan ni naše politike niti državnog aparata

Ma licemjerna je Kolinda do kraja. U isto vrijeme gura 2 price, jednu o tome kako, toboze, Bosna nema boljeg prijatelja od Hrvatske, a s druge strane zabada noz u ledja kad god stigne. Ja sam ubijedjen da dobar dio hrvatske javnosti vjeruje ovim njenim nebulozama i na osnovu njih formiraju misljenje o BiH. Dokaz su komentari ispod clanaka na bilo kojem hrvatskom portalu gdje se Bosna spomene. Bila prica pozitivna ili negativna u komentare kad zalutas samo se zgrozis. Mene je zivot naucio da ne vjerujem bas previse ni istocnim ni zapadnim komsijama ma koliko oni prodavali svoju finocu. Da bih nekome sa ove dvije strane povjerovao da je prijatelj BiH, prvo se mora dokazati kao takvim barem tako sto nece pljunuti kada se BiH spomene pa dalje, u suprotnom ih po difoltu svrstavam u one koji nam ne zele dobro.

Ruzna je ova hadezeovska politika. Jos u njima tinjaju 90te, osjeti se to.

Screenshot_20190731-130219_Opera Mini.jpg

• Like 1

prije sat vremena, Grunf said:

To je politika i državni aparat. Strogo, i na drugoj temi, u svom postu sam odvojio politiku i državni aparat od same zemlje i naroda. Ja volim svoju zemlju ali nisam baš fan ni naše politike niti državnog aparata

Za tu politiku su potrebni glasovi većine, a potezima koje sam naveo u uvodnom postu oni kupuju glasače pa tako HDZ u određenim bihaćkim mjesnim zajednicama i hercegovini ima slične procente kao Kim Jong Un u Sjevernoj Koreji.

• Dislike 2

4 minutes ago, Hysteria said:

Za tu politiku su potrebni glasovi većine, a potezima koje sam naveo u uvodnom postu oni kupuju glasače pa tako HDZ u određenim bihaćkim mjesnim zajednicama i hercegovini ima slične procente kao Kim Jong Un u Sjevernoj Koreji.

Znam ali tako i kod nas kupuju glasače, tako i SNSD kupuje glasače tako i SDA kupuje glasače. Sve tri stranke, za tri različita naroda, kupuju nas nacionalističkom retorikom i uzajamnim prepucavanjem a rade u dogovoru. Zavadi pa vladaj...a mi smo glupi narodi i lako nam prodati priče- balkanoidi

Edited by Grunf
  • Like 2

U vezi s napisima u izraelskim medijima o izjavama Grabar-Kitarović o BiH te o tome kako iz Hrvatske sada za sve krive bh. zvaničnike zbog reakcija na brutalni napad na BiH, Abdić kaže: 

- Sada ispade kao da su naši zvaničnici dali neke pogrešne izjave o Hrvatskoj. Oni sada smatraju kako se mi ne bi smjeli ni braniti. I ona kaže kako bi trebalo preispitati odnose između BiH i Hrvatske. Ma katastrofa! Takvi prijatelji nam ne trebaju - kaže Abdić. 

Za kraj našeg razgovora dodaje: "Molim vas napišite da sam ja već sa 4. na 5. august 1995. godine bio duboko u Hrvatskoj, na njihovoj teritoriji. Vraga su oni nas spašavali". 

Ukratko, BiH laže, narušava susjedske odnose, vodi kampanju protiv Kolinde. Hrvatska je u EU i ako se BiH želi pridružiti treba pojesti sva govna što Hrvatska servira.

1 hour ago, Hysteria said:

U vezi s napisima u izraelskim medijima o izjavama Grabar-Kitarović o BiH te o tome kako iz Hrvatske sada za sve krive bh. zvaničnike zbog reakcija na brutalni napad na BiH, Abdić kaže: 

- Sada ispade kao da su naši zvaničnici dali neke pogrešne izjave o Hrvatskoj. Oni sada smatraju kako se mi ne bi smjeli ni braniti. I ona kaže kako bi trebalo preispitati odnose između BiH i Hrvatske. Ma katastrofa! Takvi prijatelji nam ne trebaju - kaže Abdić. 

Za kraj našeg razgovora dodaje: "Molim vas napišite da sam ja već sa 4. na 5. august 1995. godine bio duboko u Hrvatskoj, na njihovoj teritoriji. Vraga su oni nas spašavali". 

Abdić? Tigar? Ako je Tigar u pitanju onda jeste to tačno ! Hrvatska se ponaša kao da je oslobodila Bihać. A zapravo Bihać odnosno naš sadašnji kanton dakle i ostali gradovi (da ne bi neko pomislio da govorim samo o Bihaću) je bio ključna teritorija za odbranu kako BiH tako i Hrvatske. Mogu se ljudi koji nisu sa ovog područja ovom mom postu i smijati koliko hoće ali ovo je istina. A kako sam rekao ako je Tigar u pitanju svi mi znamo da je to istina i sam sam jednim dijelom bio u akciji oslobađanja jednog dijela Hrvatske. Svi mi ovdje to znamo. Hrvatska vojska se samo došetala do današnje granice. Bihać i ovu regiju zapravo, su spašavali prvenstveno građani, 5 Korpus i HVO Bihać. Zaboravljeni smo i ostali sami i tada bili od ostatka  BiH a kamoli HR

Željava - Ličko Petrovo Selo - Korenica...

Došli smo na kraju do Slunja. 

Edited by Grunf
  • Like 2
  • Thanks 1

Koliko god Bošnjacima bilo teško priznati ali od 1993 pa do danas postoje opasne struje islamskog radikalizma u državi . Jer kako je moguće da neko nema dana radnog staža do jučer je bio propalica kako su ga regrutirali vehabije pustio bradu skratio hlače drugi čovjek i baca priču kako živi od poljoprivrednih proizvoda . Daj molim te 

prije 8 sati, Barba said:

Koliko god Bošnjacima bilo teško priznati ali od 1993 pa do danas postoje opasne struje islamskog radikalizma u državi . Jer kako je moguće da neko nema dana radnog staža do jučer je bio propalica kako su ga regrutirali vehabije pustio bradu skratio hlače drugi čovjek i baca priču kako živi od poljoprivrednih proizvoda . Daj molim te 

Neka, Allah dao (po izgovoru "Ollah")! :P :D  Kome je bog dao, dao je, kome nije, nece ni dati. :) 

Zbog situacije sa migrantima, a i dr. situacije se svugdje poostravaju, pa tako i izmedju HR i BiH. Koliko god volio HR, smatram opet da mnoge izjave i postupci od Kitarovicke nisu ok.

On 02. 08. 2019. at 10:54, Grunf said:

Abdić? Tigar? Ako je Tigar u pitanju onda jeste to tačno ! Hrvatska se ponaša kao da je oslobodila Bihać. A zapravo Bihać odnosno naš sadašnji kanton dakle i ostali gradovi (da ne bi neko pomislio da govorim samo o Bihaću) je bio ključna teritorija za odbranu kako BiH tako i Hrvatske. Mogu se ljudi koji nisu sa ovog područja ovom mom postu i smijati koliko hoće ali ovo je istina. A kako sam rekao ako je Tigar u pitanju svi mi znamo da je to istina i sam sam jednim dijelom bio u akciji oslobađanja jednog dijela Hrvatske. Svi mi ovdje to znamo. Hrvatska vojska se samo došetala do današnje granice. Bihać i ovu regiju zapravo, su spašavali prvenstveno građani, 5 Korpus i HVO Bihać. Zaboravljeni smo i ostali sami i tada bili od ostatka  BiH a kamoli HR

Željava - Ličko Petrovo Selo - Korenica...

Došli smo na kraju do Slunja. 

Da, Tigar je sinoć na dnevniku baš o tome pričao. 

Evo danas je 5. august - 24. godišnjica stradanja  13 pripadnika Armije Republike Bosne i Hercegovine u Prijeboju, u Hrvatskoj. Hrvatska i dalje odbija dati saglasnost za postavljanje spomen obilježja, tako da im predsjednica ima prostora za pričanje bajki. Ponižavajuće je da se porodice stradalih svake godine okupljaju uz samu cestu i uz skroman program odaju počast. Danas su ipak ostali na Izačiću 

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Prijavi se da biste "zapratili" ovo  

• Create New...