Jump to content
FORUM

Kupujmo domace!!!

Recommended Posts

Carina ne pomaze nikome, samo pomaze drzavnom budzetu. Najradije bi da sve carine budu nula posto, tako da mogu naruciti nesto sa Ebaya bez placanja 40% cijene proizvoda. Carina se samo slomi na krajnjem kupcu jer on placa skuplji proizvod, a ako tog proizvoda nema u BIH (kao 90% svih proizvoda sto nema) onda ti samo dize cijenu.

Ovo sto je uradila Hrvatska je nefer ali cijela EU to radi prema drzavama koja nisu unutra. A i subvencijama rade dumping cijena i na kraju bude njihov proizvod jeftiniji u tvojoj drzavi nego tvoj. Velike su to borbe i natezanja umjesto da se sve drzave dogovore da trgovina bude potpuno slobodna bez ikakvih tarifa.

Edited by Ace_

Kupujem Meggle proizvode sve od početka rada bihaćke mljekare, međutim moram uložiti kritiku da je u zadnje vrijeme kvaliteta mlijeka u tetrapaku jako loša. Pun je praha koji se sliježe u posudama u kojim ga grijete a i u samom mlijeku primjetne su grudvice.

Nadam se da će reagovati na to jer nisam samo ja to primjetio nego i mnogi drugi. A evo sad mogu u EU a to im baš nije dobro.

Treba kupovati domaće to poznata stvar ali recimo meni idu na živce poslovni objekti kod nas kafići koji recimo prodaju uvoznu vodu .

za pivu ne kažem jer to je stvar ukusa ima ljudi koji recimo uvijek piju karlovačko i to nikada ne mjenjaju .

ja sam recimo bio Fan karlovačke ali vise ne smatram da je premijer najbolja piva u našoj državi zadnjih nekoliko godina .

• Dislike 1
  • 11 months later...

Cijenim domaće i većinom kupujem ali ono u Bingu je prešlo sve granice bezobrazluka prema kupcima . Prodavati smeće od voća i povrća ljudima je jadno .

zato uvijek kupujem na tezgama povrće paradajz luk salatu Itd . Jeste malo skuplje ali makar znaš sta pojedeš.

svaka čast našim proizvođačima malina gdje za MALE pare možeš kupiti gajbu malina i djecu nahraniti vitaminima .

Mogu reći da mi je ove godine preminger bio dosta lošije kvalitete nego inače kada vidim one silne veleprodaje gdje pivu skladište na suncu i temperaturi od 40*C i ona opet prokuhava te je onda hlade onako vruću u kafićima i kvalitet je znatno smanjen.

Kupujmo domaće!!!

Slažem se da treba prioritet dati domaćem proizvodu jer se kupovinom domaći proizvoda razvija privreda...smanjuje se siromaštvo...puni se državni budzet...otvaraju se nova radna mjesta...ali ne pod svaku cijenu...kvaliteta proizvoda mora biti na nivou..da budem iskren spreman sam zbog kvalitete i cijene otići i kod susjeda u kupovinu...upravu si Barba...prodavanje napola truhlog voća i povrća je ispod svakog nivoa tržne kulture...a da ne govorim o artiklima kojima je istekao rok trajanja.

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...