Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Po meni, jedini što je nešto napravio je upravo taj dečko što nosi broj 10 na leđima... a taj momak kojeg je Jasmin prozvao sa brojem 7 čujem da je on došao iz Njemačke iz neke treće lige valjda... ali inače dečko odavde ili su mu roditelji odavde...

Kako god bilo, izgleda nije sve dobro ono što je iz Njemačke.

Trebali smo danas pokupiti ta 3 boda.

• Replies 213
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Šta dijete od 18 godina zna od rata mislim budi sretan sto si rodjen te 1997 poslijeratne godine.  Zao mi je sto se omladina danas toliko zanima sa nacionalizmom na svim stranama bez potrebe. Podrzi

Istina o genocidu se traži na fudbalskoj utakmici !? Odaje se počast žrtvama genocida na utakmici, drugog dana Ramazanskog bajrama, koji je uzgred budi rečeno Dan šehida, i to sa dvolitrom pive u ruci

dron, lijep pogled na stadion podno Borica

Posted Images

Nasa djeca vec desetljećima ne prolaze nogometne škole nego škole nogometne članarine gdje je bitno samo uzimati od djece članarinu a znanje koje treba prenositi na djecu je u sjeni one čuveni rečenice naših stručnjaka a ona glasi "JESI PLATIO ČLANARINU" pa to daje odgovor na mnoga pitanja u vezi razvoja fudbala u USK-a. P.S. Zidari na skelu,Mesari u mesnicu,Struka na teren

Nasa djeca vec desetljećima ne prolaze nogometne škole nego škole nogometne članarine gdje je bitno samo uzimati od djece članarinu a znanje koje treba prenositi na djecu je u sjeni one čuveni rečenice naših stručnjaka a ona glasi "JESI PLATIO ČLANARINU" pa to daje odgovor na mnoga pitanja u vezi razvoja fudbala u USK-a. P.S. Zidari na skelu,Mesari u mesnicu,Struka na teren

11 minutes ago, Kula said:

Evo čovjek objasnio na FB, svaka mu je na mjestu...

Screen Shot 2018-09-15 at 22.31.23.png

Jale kralju 

13 hours ago, Elvedin Hasanagić said:

Jedinstvo sad čeka utakmica protiv Orašja, koje je jako zeznuto. Iako su danas izgubili, kao što je jedan na fb komentarima rekao, ako i to izgube, publika će početi odlaziti sa tribina

akonavijač odlazi s tribine zbog jednog ili dva poraza onda to nije navijač i ne treba na tribinama. Ja i masa navijača smo redovno išli gledati Jedinstvo prošle sezone kada  nije bilo pitanje hoćemo li izgubiti nego da li će to biti s 3, 4 ili 5 golova. 

Jedinstvo je u 6 mjesecu bilo pred gašenjem ida nije došao ovaj čovjek koji ga trenutno vodi vjerujem da bi se to i desilo. Mislim da se dešavaju pozitivne stvari u klubu i da to trebapodržati. Poraza i pobjeda će sigurno biti još puno. I sama prava je rekla da  rezultati nisu prvi cilj nego stvaranje uslova za slijedeću sezonu. 

Ako ćemo realno Jedinstvo jučer nije odigralo loše ali nije imalo sreće. Rudar je nezgodan protivnik i godinama ga Jedinstvo nije pobjedilo.

Treba podržati sve što se dešava a ne poslije jednogporaza pljuvati po klubu

• Like 1
  • Aferim! 1
1 hour ago, 1260 said:

akonavijač odlazi s tribine zbog jednog ili dva poraza onda to nije navijač i ne treba na tribinama. Ja i masa navijača smo redovno išli gledati Jedinstvo prošle sezone kada  nije bilo pitanje hoćemo li izgubiti nego da li će to biti s 3, 4 ili 5 golova. 

Jedinstvo je u 6 mjesecu bilo pred gašenjem ida nije došao ovaj čovjek koji ga trenutno vodi vjerujem da bi se to i desilo. Mislim da se dešavaju pozitivne stvari u klubu i da to trebapodržati. Poraza i pobjeda će sigurno biti još puno. I sama prava je rekla da  rezultati nisu prvi cilj nego stvaranje uslova za slijedeću sezonu. 

Ako ćemo realno Jedinstvo jučer nije odigralo loše ali nije imalo sreće. Rudar je nezgodan protivnik i godinama ga Jedinstvo nije pobjedilo.

Treba podržati sve što se dešava a ne poslije jednogporaza pljuvati po klubu

Odgovor na tvoj treci stupac. 

Jedinstvo je odigralo loše a inače u prethodnim kolima ima srece, jucer nije imalo srece. Budimo iskreni. Daleko smo mi jos uvijek od kvalitetne ekipe. Tu fali 5-6 vrhunskih igraca koji bi nosili ekipu. 

Igra se poboljšava evidentno, ali kada smo trebali završiti utakmicu da je sinan pogodio ili pak da je izdao loptu galinu već bi bila rjesena utakmica, dalje mi nije jasno kod prvog gola rudara golman je mogao izaći i odbraniti međutim ostao je ukopan, zasto se vadi galin koji je sve i jednu loptu primio i proslijedio bez greške, 3ica ante petrovic se vadi na poluvremenu a bio je zajedno sa antićem i pendekom jedan od najbolji, pendek definitivno momak koji igra sa srcem i najbitnije ide čvrsto i agresivno a ne kao pojedinci bježe od protivničkih igrača, dosta kritika al trebaju se dobro spremiti ide orašje a potom vitez kući nadajmo se najboljem..

• Like 1
  • Aferim! 1
1 hour ago, bihac12 said:

Igra se poboljšava evidentno, ali kada smo trebali završiti utakmicu da je sinan pogodio ili pak da je izdao loptu galinu već bi bila rjesena utakmica, dalje mi nije jasno kod prvog gola rudara golman je mogao izaći i odbraniti međutim ostao je ukopan, zasto se vadi galin koji je sve i jednu loptu primio i proslijedio bez greške, 3ica ante petrovic se vadi na poluvremenu a bio je zajedno sa antićem i pendekom jedan od najbolji, pendek definitivno momak koji igra sa srcem i najbitnije ide čvrsto i agresivno a ne kao pojedinci bježe od protivničkih igrača, dosta kritika al trebaju se dobro spremiti ide orašje a potom vitez kući nadajmo se najboljem..

U pravu si. Galin je svako spustio glavom bez greske i cak asistirao glavom spustanjem visokih lopti kod protivnickih golova. Jeste da je imao gresaka sa igrom noge i izgubljenih lopti, ali Boze moj ... svi ih imaju. 

Edited by gerix
  • 2 weeks later...

Jedino što ne valja na jučerašnoj utakmici veliki broj bespotrebnih žutih kartona.

15 hours ago, Kula said:

Nogometaši Jedinstva se vratili na pobjednički kolosjek. Utakmica pred tri hiljede gledaoca Pod Borićima opravdala je epilog derbija 8.kola PLFBiH.

Na samom početku utakmice konkretniji crveno-bijeli redale su se šanse preko Galina,Samardžica,ali gol dolazi preko Rovačanina u 18.minuti susreta. Na krilima prvog gola Jedinstvo još je ažrunije krenulo ka golu Viteza, strijelac za 2-0 opet Rovčanin za veliko oduševljenje navijača Pod Borićima.

Drugi 45. minuta opet pripada igračima Jedinstva koji su ovu utakmicu pokazali veliko zalaganje i borbu na terenu. Na 3-0 za šlag na torbu pogađa kapiten Anes Nuspahić

svaka cast decki

• Like 1

Iz kola u kolo sve je bolje, trebali smo i uvjerljivije pobijediti ali nema veze 3 boda su upisana. Rovčanin nas je sve iznenadio i definitivno igrač utakmice sa 2 gola te izborenim crvenim kartonom još malo ako se poboljša napad je solidan. Prvo poluvrijeme je jedno od najboljih do sad po igri međutim uvijek je to drugo poluvrijeme problem. 4 5 žutih kartona smo bez potrebe dobili. Jedina zamjerka ide Sinanu koji je u izglednim situacijama ispao sebičan na što je Galin ljutito reagirao, samo smo mi pojedini na istoku to primjetili, druga stvar brz je igrač nema šta al u više navrata se gradi i to je unaprijed izgubljen duel jer fali mu makar jos 10kg da uspije građenjem ostvariti nešto.

Pendek, Antić, Adi i Duško su na visini bili, Ani je napokon na svojoj poziciji i zajedno sa malim Velić se također budi mada i dalje postoje oni koji prozivaju na tribini ali po meni momak je fino odigrao prvo poluvrijeme.

Predstoji Igman gdje sam siguran u X ali imamo i velike šanse za 3 boda i onda Goražde koje ima vezane 4 pobjede od po 1-0 što će biti tvrdo al imamo sad šanse da utvrdimo dobro 2, 3 ili 4-to mjesto...

• Like 2
  • 1 month later...

Izgubili smo 6 do 9 bodova zbog naših gluposti al gotovo je sad, ovaj dio sezone vjerovatno zavrsavamo sa 3 ili 4 boda jer N. Travnik dobijamo sigurno a u Gračanici vjerovatno niko ne očekuje pun plijen. Sve u svemu u top 4 smo sto nije loše jer 15 utakmica je u igri a sa pojačanjima solidnim možemo puno. Po mom mišljenju ovo su igrači koje možemo dovesti:

Mirnes Salihović ( Slaven Živinice)

Bojan Burazor ( Borac BL)

Rijad Pljevljak ( Metalleghe)

Ova 3 igrača bi mogla veliku prevagu donijeti. Burazor je jedan od najboljih veznih igrača koje smo imali i on zajedno sa Elijem i Radosavljevićem bi bili najjači, napad također Rovčanin, Salihović i Pljevljak. Ovako bi to izgledalo:

I. Petrovski

S. Antić                      I. Pendek                                    A. Tahirović                               I. Hodžić

D. Radosavljević                     B. Burazor                E. Halavać

R. Pljevljak                                                                                                                   D. Rovčanin

M. Salihović

Antić i Pljevljak su igrači sa mnogo zajedničkih osobina ( nisko težište, brzi igrači, dobri dribleri..)

Burazor bi nam bio srce ekipe i on nam je sve što trebamo tj. takav tip igrača, Pendek i Adi su standardni, napad ubitačan, veza još ubitačnija.

Samim tim bi imali i jaku klupu sa Anijem, Sinanom i ostali.

• Like 1

Salihovic dize ekipu na neki novi nivo, odlican igrac. Da je nesto mladji, rekao bih da nema sanse da ga dovedemo jer ce sigurno put neke jace lige ali sa 33 godine, rekao bih da su solidne sanse da pojaca ekipu koja ima ambiciju da iduce sezone napadne titulu.

Uglavnom, najbitnije je drzati se u gornjem dijelu tabele, rijesiti se nekog skarta na zimu, pojacati koliko se moze i otprilike formirati neku okosnicu ekipe za iducu sezonu kad je Premijer liga realan cilj. 

Odbrana je ok i sad. Veza je najslabiji dio ekipe i u potpunosti zavisi od jednog igraca - Radosavljevica. Halavac je odlican igrac ali na terenu on vise djeluje kao false 9, nesto izmedju sredine i napada sto je po meni pogresno. Gubis igraca u sredini, ne dobijas puno u napadu i nerijetko to djeluje kao da je na terenu jedan veznjak - Dusko. Ja bih ga povukao malo nazad. Halavac je po fudbalskom umijecu jedan od najjacih igraca u klubu ali mislim da ga psiha malo muci, neka trema ili sta vec i to ga koci da ostvari puni potencijal. 

Rijesiti se nekih stranih igraca koji puno kostaju a malo daju, npr Zecevic, Alic.. Tim igracima moras dati ozbiljnu platu, smjestaj, hranu itd, a realno, doprinos je minimalan. Sto se sastava gore tice, Rovcanin realno nema mjesta u prvom sastavu ekipe koja se bori za PL. Ima par golova ali generalni utisak je puno, puno gori nego sto statistika pokazuje. Sinan je ozbiljniji igrac a i Ani na toj poziciji krila. 

Sve ok ali nije da pljujem ili nešto, Ani nije vise onaj stari, povrede su uradile svoje katkad proradi al to nije to nema više probijanja onih, a za Sinana jeste brz igrač i sve ali zadnja utakmica katastrofa, momak ne zna stati u liniju sa protivničkim igračima apsolutno izgubljen 7x je ofsajd bio jer nije gledao uopste gdje se nalazi a od tih 7 3 su bile izgledne za pogodak i kada mu se ne doda lopta a očigledan ofsajd ljuti se na druge igrače, s druge strane mana je što svaki duel građenjem i igrom glavom gubi, malo teretana 2 3 mjeseca i top bi bio, neki ce reci ako nabaci koju kilu nece biti brz.

Halavać je čist primjer momak brz, građa tijela fantastična a i dalje je sve u stanju uraditi, Rovčanin je dobar igrač al na utakmici ne pokaže pola onog što radi na treningu, istina svi smo mislili nije taj al dobar je igrač jer realno za njegovu poziciju nikad nismo boljeg od Anija i njega imali zadnjih 10 godina a upoređujući njih dvojicu svako ima svoju prednost i od nas svako favorizuje jednog ili drugog, a i mogućnost da dovedemo dobrog igrača sa te pozicije je nemoguća jel čitava liga oskudjeva sa tom pozicijom, jedan dobar igrač na toj poziciji je Elvis Bibić iz Olimpika al sumnjam da bih došao tako da nek se dokažu obojica..

Fina se ekipa može napraviti, imali smo strašne igrače ali kad nama ne paše Endi Nuhanović, Arnes Bešić, Borislav Topić, Mujo Mujagić, Almin Abdihodžić, Uroš Stojanov i mnogo njih koji bi se garantovano vratili da im se isplate dugovi jer su po meni bili jedni od najboljih pojedinaca prethodnih sezona onda ne znam šta im odgovara al samo sjećajući se kakve smo igrače izgubili bez potrebe i uz pojedince iz sadašnje ekipe stvarno mislim da bi bili strah i trepet i da nam niko ne bi mogao parirati u ovoj ligi. Šta je tu je pauza predstoji pa ćemo vidjeti, možda nas uprava i ostali pozitivno iznenade.

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...