Jump to content
FORUM
  • 0
Barba

Sta vas nervira kod ljudi?

Question

Covjeku kao drustvenom bicu je nuzno svakodnevno susretanje sa drugim ljudima interakcija kako kod kuce tako i na poslu ili drugim dnevnim aktivnostima .

Svi mi imamo osobe u svom zivotu koje su nam drage i koje nas usrecuju na neki nacin i bude nam drago kad ih vidimo i kad smo sa njima,ovdje iskljucivo mislim na prijatelje poznanike ili radne kolege .

Ali takodjer svi mi svakodnevno susrecemo u zivotu ljude koji izazivaju odredjenu odbojnost iritaciju na osnovu njihove pojave ili price stava.

Mene osobno najvise nerviraju ljudi koji lazu te ljudi koji nisu dosljedni   njihove rijeci .

Mrzim manipulatore koji gledaju samo svaku osobu da iskoriste i to im je jedini cilj u zivotu bez obzira radi li se o clanovima familije ili samo prijateljima .

A najvise me nerviraju egoisticne osobe bez imalo empatije za druge ljude sa misljenjem ti moras sve uraditi za mene a ja za tebe nista.

• Like 1

17 answers to this question

Recommended Posts

• 1

Iritiraju me lažovi. Dalje, strašno me iritiraju i živciraju hvalisavci i novopečeni skorojevići mada se ove dvije osobine međusobno prožimaju. Iako to nije negativna osobina smetaju me i spori i neodlučni ljudi. Ježim se ljudi koji isključivo materijalno smatraju bogatstvom (ja sam od onih kojima je važniji intelekt). Smetaju me ljudi koji mi nude "savjet" bez da sam ga tražio jer po meni to onda i nije savjet nego u tom slučaju  kritika. Po prirodi sam izrazito temperamentna osoba pa znam na sve ove stvari nekad iznenada i burno reagirati pa i ovdje na forumu

• Like 2

• 0

Jednu grupu ljudi ne podnosim nikako, a to su hvalisavci. Puna im usta sebe, ja pa ja, a dok cita npr. mice usnama, ili ne zna tablice mnozenja, ne zna niti jedan strani jezik, ne zna nabrojati nivoe vlasti, ne zna nabrojati 5 glavnih gradova dakle, beja obicna ali kad prica o sebi ili svojoj familiji, sve je u superlativu. E te ne mogu ni sa sodom bikarbonom probaviti 😂

• Like 2

• 0
58 minutes ago, Bosanac said:

Jednu grupu ljudi ne podnosim nikako, a to su hvalisavci. Puna im usta sebe, ja pa ja, a dok cita npr. mice usnama, ili ne zna tablice mnozenja, ne zna niti jedan strani jezik, ne zna nabrojati nivoe vlasti, ne zna nabrojati 5 glavnih gradova dakle, beja obicna ali kad prica o sebi ili svojoj familiji, sve je u superlativu. E te ne mogu ni sa sodom bikarbonom probaviti 😂

Danas je mnogo takvih ljudi .

A inace je poznata stvar da manje inteligentni ljudi uvijek imaju visoko misljenje o sebi odnosno vecu dozu narcisoidnosti .

Dok sam bio momak posebno su me nervirale djevojke koje su bile lijepe zgodne i samo su to isticale kao svoj adut dok o drugim stvarima nisu imale pojma .Mada sam se uvijek palio na intelektualke .

• 0

hahahaha Hysteria koja si ti legenda.... Ti ne odustajes... haha

Fina tema... Ja sam po prirodi osoba koja se lako iznervira (vidjeli ste iz prilozenog hahah)... Kod mene postoje ljudi koji me povremeno iznerviraju, i postoje ljudi koji me stalno nerviraju... Postoje dani kad sama sebe nerviram, a i "oni" dani kad me sve zivo nervira... haha

Ono što kod ljudi najviše ne volim je LAŽ.. Mrzim laganje više od svega, i to me najviše izbaci iz takta, i ne volim kada me ljudi pokušavaju utjerati u laž, a ja kao ja, ocd manijak, za bitne stvari imam pisane dokaze za sve što mi je bitno, pa to ne upali ljudima nikada. A i magnet sam za informacije pa mi ni ne moćeš slagati kad istina uvijek nekako dodje do mene...

Nerviraju me i neradnici. Pogotovo oni koji se diče diplomama, stažom i pameću, a neće kile. Ne volim kad ljudi rangiraju sebi poslove i stvari za koje smatraju da su ispod njihovog nivoa, i radije ne bi radili ništa nego kao radili neki posao za koji misle da je sramotan. Za mene je sramotno samo prostitucija i naravno bavljenje politikom u BiH (haha). Nerviraju me zbog toga svi ovi koji trenutno ispijaju kafice po gradu, a glavna tema je kako nema posla. Ima posla uvijek, samo što neće da rade.

Nerviraju me i apsolutno prezirem "prijatelje" koji su divni krasni a zabadaju ti noz u ledja kad stignu. Ne volim što je došlo vrijeme kad je jako teško naći dobrog iskrenog prijatelja. Ja lično nastojim biti takva, ali je jako teško sebi pronači osobu od povjerenja i na koju se možeš osloniti. Takvih ljudi u životu trenutno imam jako malo, mislim da ih mogu na prste jedne ruke nabrojati. Prije nije bilo tako, i to me rastužuje i ujedno ljuti.

• Like 1

• 0

Mene  danas posebno iznervirase Komsic Dzaveragic DOdick nisu se udostojili ni 15 minuta odrzati sastanak povodom ANP odgovaraju jedni za druge sta ovi drugi nebi podrzali .

A narod i dalje nista nepoduzima .

• 0
7 hours ago, Barba said:

Covjeku kao drustvenom bicu je nuzno svakodnevno susretanje sa drugim ljudima interakcija kako kod kuce tako i na poslu ili drugim dnevnim aktivnostima .

Svi mi imamo osobe u svom zivotu koje su nam drage i koje nas usrecuju na neki nacin i bude nam drago kad ih vidimo i kad smo sa njima,ovdje iskljucivo mislim na prijatelje poznanike ili radne kolege .

Ali takodjer svi mi svakodnevno susrecemo u zivotu ljude koji izazivaju odredjenu odbojnost iritaciju na osnovu njihove pojave ili price stava.

Mene osobno najvise nerviraju ljudi koji lazu te ljudi koji nisu dosljedni   njihove rijeci .

Mrzim manipulatore koji gledaju samo svaku osobu da iskoriste i to im je jedini cilj u zivotu bez obzira radi li se o clanovima familije ili samo prijateljima .

A najvise me nerviraju egoisticne osobe bez imalo empatije za druge ljude sa misljenjem ti moras sve uraditi za mene a ja za tebe nista.

+1

• 0
8 hours ago, Barba said:

Empatija i suosjecanje je nesto sto je sistemski nametnuto u danasnjem drustvu kako bi pojedinci mogli da vise i dalje uspijevaju u zivotu, jer u sredini poput nase  u BiH je gazenje drugih jedna od stvari koje cinis da bi uspio u necem sto si za sebe naumio. Najbolji primjer ces naci u zdravstvu kod nas. Doktori, medicinari... ti ljudi pacijente vide kao stvari, kao nesto sto trebas rijesiti i ici dalje. Zato povrsno rade svoj posao i zato grijese.  I to je kao tako postavljena norma i to je normalno, i posto su svi oko tebe takvi u toj radnoj sredini onda postanes i ti da bi se uklopio, a ko je hod drugaciji on je glup ili s njim nesto nije u redu.  Svako drugaciji i sa imalo empatije, suosjecanja i savjesti ce poginuti radeci u nasem zdravstvu i zavrsiti na kraju sa raznoraznim psihickim problemima pokusavajuci se boriti s takvom klimom, ili ce ostati bez posla usljed davanja otkaza zato sto ne mozes podnijeti tu hladnocu i bezosjecajnost. Nazalost je tako. 

• 0
3 hours ago, Fugaziii said:

Empatija i suosjecanje je nesto sto je sistemski nametnuto u danasnjem drustvu kako bi pojedinci mogli da vise i dalje uspijevaju u zivotu, jer u sredini poput nase  u BiH je gazenje drugih jedna od stvari koje cinis da bi uspio u necem sto si za sebe naumio. Najbolji primjer ces naci u zdravstvu kod nas. Doktori, medicinari... ti ljudi pacijente vide kao stvari, kao nesto sto trebas rijesiti i ici dalje. Zato povrsno rade svoj posao i zato grijese.  I to je kao tako postavljena norma i to je normalno, i posto su svi oko tebe takvi u toj radnoj sredini onda postanes i ti da bi se uklopio, a ko je hod drugaciji on je glup ili s njim nesto nije u redu.  Svako drugaciji i sa imalo empatije, suosjecanja i savjesti ce poginuti radeci u nasem zdravstvu i zavrsiti na kraju sa raznoraznim psihickim problemima pokusavajuci se boriti s takvom klimom, ili ce ostati bez posla usljed davanja otkaza zato sto ne mozes podnijeti tu hladnocu i bezosjecajnost. Nazalost je tako. 

To tako dođe 😪

• 0

Posebno me nerviraju ljud isto sabahile pocnu sa teskim temama i pricom .

• 0

Mene nerviraju glupani koji se prave pametni! A jos vise me nerviraju glupace po javnim administracijama koje su nista doli kobile dorati sa kapicama i ono sto im njihovi programchici za djecu s posebnim potrebama pokazu, tako mora i ne ide drugacije, jebes sve ostale zakonske i medjunarodne odredbe. Eto men to bas danas nervira

• 0
On 20. 08. 2019. at 11:57, Hysteria said:

Ja ne znam ima li većeg hvalisavca od Barbe na forumu

Tesko da ima.

• 0
On 20. 08. 2019. at 17:24, Fugaziii said:

Steta,jer da ja uspijem,nije potrebno da zgazim bilo koga .Znam da je takvo misljenje u nekim slojevima drustva,nazalost.Jer ako uspijem,mogu samo nekog iza  sebe na gore povuci.

• 0
14 minutes ago, Encobe said:

Steta,jer da ja uspijem,nije potrebno da zgazim bilo koga .Znam da je takvo misljenje u nekim slojevima drustva,nazalost.Jer ako uspijem,mogu samo nekog iza  sebe na gore povuci.

Ja nikad ne bi gazila ljude koji vrijedno i posteno rade da bi dosla do cilja. Zato sam pisala negdje neki dan na forumu da mi sistem ovaj nas svako malo opali samarcinu jer sve idem po zakonu i sve radim kako je odredjeno da se radi. ne zaobilazim zakon, ne krsim ga, nastojim sve po PS - u uraditi. Za mene i ovakve kao ja ima jedna rijec koja se koristi u zemlji i regionu, a to je BUDALA.

• 0

Ljudi koji imaju odredjeno znanje i s tim mogu pomoci drugim ljudima kojima bi to mnogo znacilo, a ipak ne pomazu! 

• 0
1 hour ago, jokesOnYou said:

Ljudi koji imaju odredjeno znanje i s tim mogu pomoci drugim ljudima kojima bi to mnogo znacilo, a ipak ne pomazu! 

Sebicnost i strah da neko ne prodje bolje od njih..... ima li goreg od tog?

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...