Jump to content
FORUM

IN MEMORIAM

Recommended Posts

Ode i Mustafa...  Koji je to glumac bio.  Svi velikani odoše. U zadnje dvije godine preminuli Dragan Nikolić, Milena Dravić, Martin Sagner, Ivo Gregurević, Mustafa Nadarević.  Od te stare garde je još  živ Rade Šerbedžija.  Gledajući sva ta remek djela koji su ti glumački velikani ostavili iza sebe čovjek dobije dojam da su oni besmrtni.  

• Like 1

**"Moj posao je kao i svaki drugi posao. Vodoinstalatera, stolara, šofera, doktora. Nema tu mjesta nekom uzdizanju. Jedino što se ovdje nikad nije davalo za kulturu tako malo kao sad, a tamo gdje je narod nekulturan i neobrazovan, tamo nema ništa. Tamo je jedna prazna rupa. A tamo gdje nema škole ni kulture - nema ni slobode...tamo je jedna vrsta smaka svijeta u kojem ljudi postanu gamad, a glavni glumci postaju političari. Na žalost, to je tu već sad..." Mujo Nadarević. Eto. Zato je najveći.**

• Like 3

On 22. 11. 2020. at 21:14, samke43 said:

Pošto sam ja ova srednja generacija meni ce ostati u sjećanju filmovi kao:Kuduz, Jeli jasno prijatelju, Praznik u Sarajevu, Savršen krug. Tu je ostvario dobre uloge. 

Praznik u Sarajevu najaca scena on navalio na zenu da je hebe kaze ona njemu ma ja hocu malo njeznosti ljubavi a lik odgovara tucat cu te njezno

• 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
... i onda, ne volem
Šizove i nervne bolesnike
Pre ih puštali za vikend
Sad ih puste pravo pred kamere
E, ne volem
Sve te lezibejke, da prostite
Proročice, travestite
Nek' mi gospon-dame ne zamere
Ne volem
Teget girklu na teget mantilu
Šestu ličku, sedmu silu
Opa-cupa preko Okučana
Ne volem
Izbore, televizor, plakate
Dosta, ako Boga znate
Ludnica je kanda otključana
Širom ostala, prover'te molim vas

R.I.P Legendo

3 hours ago, HrvoJe said:

Umro je Milan Bandić
Zagrebački gradonačelnik Milan Bandić preminuo je noćas u bolnici Sveti Duh

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/umro-je-milan-bandic-15054047 

Kažu: "o mrtvima sve najbolje". Slažem se. Moje nije da procjenjujem da li je neko bio čovjek ili ne...da li je bio dobar gradonačelnik ili političar ili ne - još manje jer me se i ne treba da dotiče. Ali kad vidim koliko neki bišćani bale za njim tačno mi dođe zlo. Evo npr. Hamdija Lipovača ga okiva u zvijezde ali mislim da jedino može žaliti za svojim mentorom kojem je zapravo bio loš šegrt. Ili ne..? Ima neko ko donese onaj zadnji sud. Bilo kako bilo RIP.

Mogu se složiti s tim. Mislim, o mrtvima sve najbolje kažu ali što onda ćemo i za Hitlera reći samo najbolje... Naravno da nije primjerena usporedba i suzdržat ću se nekog pljuvanja ali to što je netko mrtav ne mijenja neke činjenice. A to šti si spomenuo vezano za okivanej u nebesa... Prijatelju danas tetka iz Švicarske koja je dva puta bila u RH šalje "naš gradonačelnik" i emotikon slomljenog srca s nekom srcedrapajućom slikom... Nerealno, ludo.. 

• Like 1

Badnić je imao karizmu koja fali mnogim političarima. Birali su ga i dok je bio uz stranke i dok je nastupao solo, i nakon što je bio privodjen,  i osuđivan, i zatvaran... 20 godina voditi jedan grad poput Zagreba i ne može rezultirati ničim osim infarktom. 

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...