Jump to content
FORUM
Prijavi se da biste "zapratili" ovo  
White

Saobraćajne nesreće

Recommended Posts

Nije dobro. Podhitno pooštriti kriterije za polaganje vozačkog ispita i uvesti reda u škole za vozača. Pooštriti kazne za  divljake na ulicama. Da radar ne služi samo da puni budžet. 

Mislim da sam to već jednom iznio ovdje ali po meni bi trebalo zakonski to urediti.Da novopečeni vozači do pete godine od polaganja vozačkog i/ili  navršene 25 godine života ne smiju upravljati npr automobilom od preko 1200 ccm ili nešto slično.Kakav je to mentalni sklop roditelja kad kupi djetetu mrtvački kovčeg ili još gore kupi mu pištolj da nekog nedužnog ubije-isto je

Edited by Grunf

Mislim da sam to već jednom iznio ovdje ali po meni bi trebalo zakonski to urediti.Da novopečeni vozači do pete godine od polaganja vozačkog i/ili  navršene 25 godine života ne smiju upravljati npr automobilom od preko 1200 ccm ili nešto slično.Kakav je to mentalni sklop roditelja kad kupi djetetu mrtvački kovčeg ili još gore kupi mu pištolj da nekog nedužnog ubije-isto je

Losa ideja jer danas auta sa 1.2 motorom imaju i po 130-140 KS, 100 km/h razvijaju iz mjesta za 9 ili manje sekundi a 200 km/h potegnu kao iz pracke. Ostalo da i ne komentarisemo ....A i ko to jos vozi auta sa 50-60kw, gdje god se okrenes na parkingu A6 3.0 TDI, E320, 330d .... X5, X6. Uostalom ne mozes ti nikom zabraniti sta ce voziti za svoje pare. Ko je sposoban da npr. sa 23g vozi BMW sa 300 KS , svaka mu cast - neka ga i vozi. Bihacka mladez zna stvoriti lovu, a nekima su i roditelji masine za pravljenje novca tako da vole i voze bijesna auta a imaju i pravo. Omladina iz dijaspore pogotovo, oni su ionako magovi za stvaranje love. Bolje bi bilo dovesti saobracajnice da lice na nesto a ne da vozimo po rupama i kraterima okruzeni tehnicki nespravnim vozilima starim u prosjeku 20g. Nakon toga moglo bi se pricati sta i kako dalje ....

Edited by Selvedin
  • Dislike 4

Šta je pisac htio reći... Ako dobro razumijem, ako ima pare da kupi mašinu, treba ga pustiti da sija smrt po ulicama kao npr. ovaj balavac na Kamenici

Saobracajne nesrece su nazalost dio saobracaja, uvijek su bile i uvijek ce biti. Nema niko pravo da ugrozava tude zivote ali isto tako nema niko pravo da nekome odreduje sta ce voziti, koliko snazno, kuda, koliko brzo ... Uostalom ovo je Bosna i ovdje vlada zakon jaceg eventualno politicki podobnijeg. Ko izvuce zivu glavu, prepricavat ce ....

• Dislike 9

Saobracajne nesrece su nazalost dio saobracaja, uvijek su bile i uvijek ce biti. Nema niko pravo da ugrozava tude zivote ali isto tako nema niko pravo da nekome odreduje sta ce voziti, koliko snazno, kuda, koliko brzo ... Uostalom ovo je Bosna i ovdje vlada zakon jaceg eventualno politicki podobnijeg. Ko izvuce zivu glavu, prepricavat ce ....

Ovo boldano u tvom postu je naprosto nevjerovatno.Dakle, ako mi zakon propisuje da kroz grad vozim 40 km/h i da npr. ne smijem voziti kroz jednosmjernu ulicu,trebao bih sve to zanemariti??? Živjela anarhija 

• Like 4

1187122.gif

• Like 7

Jesi li ti uopšte svjestan sta si napisao čovječe 

• Like 3

Jesi ti mozda cuo za saobracajne propise, zabrane, zakon opcenito? Nadam se da je ovo samo lapsus, jer ako nije, ili si vehabija ili ti je IQ priblizan prosjecnoj ljetnoj temperaturi; procitao sam sve i svasta na ovom forumu, ali i ti si za medalje brate... bez uvrede, nije mi namjera majke mi :D samo mi nije jasno sta hoces reci

Edited by Perovich
  • Like 8

Ne mogu vjerovati da ovakvi žive pored nas.... ccc. Tačno me strah hodati ulicom

Ovo je uzas, zakon mora pod hitno na neki nacin zabraniti pocetnicima da upravljaju autima snage iznad ne znam koje, takodje policija mora raditi malo vise svoj posao te iskljucivati auta i ista slati na tehnicke preglede posto se na zalost veliki broj auta vozi koja na zalost ni za smeca vise nisu cist otpad,  (bez kocnica sa jako losim gumama i sl)

1. Trebaju nam bolje ceste

2. Trebaju nam mnogo vece novcane kazne za  prekršitelje

3. Policija, zakon, i ceste trebaju imati ulogu prevencije ovakvih događaja

4. Zakoni tipa mladi vozaci i zabrana voznje auta preko određene snage, zabrana poslije 23h su lov u mutnom jer kad je neko glup njemu je svejedno 20h ili 00:00

Perovich brate u kojoj ti galaksiji zivis? Zar ti stvarno ne krsis saobracajne propise nikad? Ja cesto vozim 110 gdje 80 i vozim relativno jako auto. Platim kaznu kad dobijem za pogresno parkiranje ili za 10 - 15 km/h vise od dozvoljenog. Sto se tice toga zakon me kazni kao i vecinu prosjecni vozaca adekvatno kako je predvideno, jako auto sam isto posteno platio i sve ostale dadzbine uredno placam. Neki dan mi prvenstvo prolaza uze golobradi sin lokalnog mocnika i jos me jeb... sve po spisku iz auta od 100.000 maraka koje mu je otac uzeo na leasing preko firme u kojoj radnici rade za 300 maraka mjescno bez slobodnog dana u mjesecu. Sta ja tu kao pojedinac mogu? Pitati ga kao i ti mene jel vehabija jedino :) Nije problem u jakom auto ili blagom odnosno nesvijesnom saobracajnom prekrsaju. Mi u drustvu i saobracaju imamo mnogo vece probleme i zato su posljedice saobracajnim nezgoda fatalne, nazalost.

Edited by Selvedin

Perovich brate u kojoj ti galaksiji zivis? Zar ti stvarno ne krsis saobracajne propise nikad? Ja cesto vozim 110 gdje 80 i vozim relativno jako auto. Platim kaznu kad dobijem za pogresno parkiranje ili za 10 - 15 km/h vise od dozvoljenog. Sto se tice toga zakon me kazni kao i vecinu prosjecni vozaca adekvatno kako je predvideno, jako auto sam isto posteno platio i sve ostale dadzbine uredno placam. Neki dan mi prvenstvo prolaza uze golobradi sin lokalnog mocnika i jos me jeb... sve po spisku iz auta od 100.000 maraka koje mu je otac uzeo na leasing preko firme u kojoj radnici rade za 300 maraka mjescno bez slobodnog dana u mjesecu. Sta ja tu kao pojedinac mogu? Pitati ga kao i ti mene jel vehabija jedino :) Nije problem u jakom auto ili blagom odnosno nesvijesnom saobracajnom prekrsaju. Mi u drustvu i saobracaju imamo mnogo vece probleme i zato su posljedice saobracajnim nezgoda fatalne, nazalost.

43866b78cf9f3aa6941169bf24b47376.jpg

procitaj svoj prvi post, pa ti sam sebi skaces u usta. Kazes da nema niko pravo da ugrozava tudje zivote, a sam priznajes da ne vozis po propisima (80/110 kmh), placanje kazni, itd., te direktno ugrozavas tudje zivote ako cemo tvojom logikom. Ali to je vec magistrala, ti po gradu nemas gdje voziti 80, kamoli 110. Zatim, sin lokalnog mocnika ti oduzima prvenstvo prolaza i ti ga na neki nacin opravdavas rijecima - sta ja tu mogu? To vec shvatam, jer sam si naveo da ovdje vlada zakon jaceg, politicki podobnijeg. Ali opet, kazes niko nema to pravo da ugrozava ljudske zivote... znaci li to da ovi podobniji poput golobradog imaju to pravo? Sta zapravo pokusavas reci? Jedino sto vidim u tvojim postovima je kontradiktornost i pogresan nacin razmisljanja, ali i malo materijalnog kompleksa - pridajes previse paznje vrijednosti automobila, jacini motora, novcu opcenito... to nema veze sa ovom temom. A ni ja nemam veze cim raspravljam s tobom, uz duzno postovanje. 

Edited by Perovich
  • Like 1

Istina je da kod nas ceste nisu idealne kao ni zakoni,ali jednu stvar svi moramo znati a to je da te zakone moramo postovati. Brzina i alkohol su broj 1 uzrocnici saobracajnih nezgoda sa teskim tjelesnim povredama kao i smrtno stradalim licima. Nije to ni Opel Kadet ni Golf "dvica" vec upravo ovo sto navodim a primjer je nezgoda koja se desila koji dan prije gdje su ucestvovala dva motorna vozila novije serije. Zakon striktno kaze da se brzina kretanja mora prilagoditi uslovima i stanju puta i ako neko misli da je cesta losa pa da se njom ne moze voziti brzo od kud mu pravo da to ignorise i svojim ponasanjem na ulici ugrozava zivote drugih ljudi. Saobracajne nezgode mozda i jesu sastavni dio saobracaja i statistika kaze da se vecina takvih desava pri brzini do 50 km/h te da su najcesci uzrocnici radnje vozilom. U takvim nezgodama nema lica sa povredama vec samo  manja mat. steta na vozilima, dok opet napominjem alkohol i brzina su "kumovi" nezgodama sa tezim posljedicama, i po meni bi svako ko prouzrokuje istu na takav nacin trebao dobro odguliti u Zenici.

kod krajine udes, skuter... 

Saobraćajna nesreća kod TC Krajina: Automobil udario motociklistu

Danas se u Bihaću u poslijepodnevnim satima desila saobraćajna nesreća u kojoj je su učestvovali jedno vozilo i motocikl.

Saobraćajna nesreća kod TC Krajina: Automobil udario motociklistu

Automobil je udario u motociklistu koji je prevežen u bolnicu. Kako saznajemo vozač je zadobio lakšu povredu noge.

Uviđaj na licu mjesta obavljaju pripadnici PU Bihać.

http://abc.ba/novost/41588/bihac-saobracajna-nesreca-kod-tc-krajina

dođite u nedjelju u 12 sati na gradski trg i podignite svoj glas protiv divljanja na našim ulicama!

MIRNA ŠETNJA

Protest zbog sve učestalijih saobraćajnih nesreća u Bihaću

Planinarsko društvo „Horizont“ Bihać uz podršku roditelja okupljenih oko FB grupe „Moje dijete“ koje okuplja oko 1500 roditelja iz USK-a, pozivaju Vas da se pridružite mirnoj šetnji građana Bihaća u znak protesta zbog sve učestalijih saobraćajnih nesreća, nerijetko i sa smrtnim ishodom, a koje uzrokuju mladi i bahati vozači.

- Na ovaj način želimo poslati jasnu poruku nadležnim institucijama da građani neće mirno posmatrati divljanje na našim ulicama i ugrožavanje naše i sigurnosti djece grada Bihaća i USK. Policija i druge odgovorne institucije moraju učiniti više od pukog bavljenja statistikom o broju saobraćajnih nesreća i njihovim uzrocima. Svjesni smo da situacija postaje sve alarmantnija i stanje nije nimalo zadovoljavajuće, kako nam se predstavlja u redovnim godišnjim  izvještajima, navode organizatori.

Mirna šetnja bit će održana u nedjelju u 12.00 – 12.30 sati. Planirano je okupljanje na Gradskom  trgu u Bihaću odakle će okupljeni građani krenuti prema zgradi MUP-a USK.

http://abc.ba/novost/41603/protest-zbog-sve-ucestalijih-saobracajnih-nesreca-u-bihacu

• Like 1

1. Trebaju nam bolje ceste

2. Trebaju nam mnogo vece novcane kazne za  prekršitelje

3. Policija, zakon, i ceste trebaju imati ulogu prevencije ovakvih događaja

4. Zakoni tipa mladi vozaci i zabrana voznje auta preko određene snage, zabrana poslije 23h su lov u mutnom jer kad je neko glup njemu je svejedno 20h ili 00:00

Nama treba jedino savjesnost i poštenje vozača jer džaba ti sve ostalo bez toga.

• Like 1

Nama treba jedino savjesnost i poštenje vozača jer džaba ti sve ostalo bez toga.

Moramo krenuti prvo od sebe pa svoje okoline (porodice,prvenstveno djece,od najranijih dana ih učiti).Što sam stariji lično pokušavam biti što savjesniji vozač i stvarno se trudim,jer i moje djete je na ulici i koliko pazim prvenstveno na djecu očekujem ili priželjkujem da i na moje djete drugi vozači paze.Međutim, da ti je samo čuti salve psovki pojedinih vozača jer u gradu vozim striktno po ograničenju.

• Like 1

Moramo krenuti prvo od sebe pa svoje okoline (porodice,prvenstveno djece,od najranijih dana ih učiti).Što sam stariji lično pokušavam biti što savjesniji vozač i stvarno se trudim,jer i moje djete je na ulici i koliko pazim prvenstveno na djecu očekujem ili priželjkujem da i na moje djete drugi vozači paze.Međutim, da ti je samo čuti salve psovki pojedinih vozača jer u gradu vozim striktno po ograničenju.

Da ti kazem, ja pripadam skupini da kazem nestrpljivih vozaca, ali ako je ogranicenje 40km/h i ides toliko ja to postujem i to mi ne smeta, ako ides 30km/h bez razloga onda imamo problem.

mjesečno prelazim 3 do 4 hiljade kilometara u autu i doživio sam svega i svasta u saobraćaju   Ali sto u Bosni nigdje nisam vidio većih kretena za volanom.

A sto de tice tih psovki doživio sam to jer sam stajao na svakom pješačkom ili ako sam vidio da neko prelazi cestu da bi me lik preticao na pješačkom i zamalo pokupio zenu sa djecom i i jednog didu sa štakama a prije toga bi mi blicao i mahao rukama trubio .

Faktički lik je išao iza mene od bolnice do mosta i na onom pješačkom kod planike me prešao .

U tom momentu bi tu budalu mogao izvući iz auta i tući ga dok ne svati koliko je jadan i glup.

dok sam u Hrvatskoj uvijek ugodno iznenađen  hrvatskim vozačima posebno u ZG koji su mnogo svjesni .

Recimo u velikim gradovima kao Zagreb Amsterdam Berlin Paris Brisel se po gradu mora voziti brzo u ne naseljenim područjima naravno ali se mora poštovati ograničenje koje je 80 ili 50 .

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Prijavi se da biste "zapratili" ovo  

• Create New...