Jump to content
FORUM

Saobraćajne nesreće

Recommended Posts

22 minutes ago, nelexxx said:

Tako isto ne treba biti generaliziranje da auta u BiH voze na istrosenim gumama, ali ispada da samo ljudi u BiH generaliziraju dijasporu, a dijaspora ljude u BiH ne (osobe koje ja poznajem, kao i ja, voze ispravna vozila novijeg datuma i sa ispravnim gumama, koje ukljucuju i zimskim i ljetni komplet). Konkretno ima 11 radara na USK sa 30 kucista, bio je podatak i na sredstvima javnog informisanja prilikom nabavke, i oni su preventivnog karaktera, po tebi je uzimanje love ako osoba vozi preko 51km/h na Bedemu. Putovao sam i ja i prema mnogim europskim zemljama i malo vise je od 20 radara (uzmi bilo koju navigaciju koja prikazuje stacionarne radare) na dionici koju navodis (i pretpostavljam da u Europi nije uzimanje novca vec su oni ispravni). Ima i u ovoj zemlji nesto da valja.

Ali to je istina da je vecina automobila na cestama kod nas tehnicki neispravna kao sto je istina da vecina nasi ljudi nemaju pojma od voznje nepoznaju osnovna pravila u saobracaju pa ljudi neznaju da voze po autoputu bog te nece nemoj biti smijesan.Ja nikad jos nisam dosao u Bihac da mi neko 20 puta nije uzeo prednost , lik zamalo prodje kroz mene na parkingu kod apoteke kod skrecana iz Galica ulice prema uzimicama i tu sam dosta puta vidio da prolaze ljudima kroz dvoriste parking da bi izbjegli semafor . Od svih zemalja bivse Juge jedino Hrvati su iskusni i pravi vozaci posebno ovi iz Zagreba a Srbija Bosna to ljudi nemaju pojma od voznje nemaju osnovne kulture u saobracaju cast pojedincima.  Sto se tice radara za mene je to osobno glupost jer ljudi uspore 500 m prije radara i poslije radara nastave da divljaju .Nemoze tebi radar nadoknaditi ono sto nisi naucio na casovima voznje odnosno ako od pocetka nisi stekao kulturu u saobracaju. Pa nasi ljudi nebi zaustavili na pjesackom da da Tito prelazi .

Ja moram da se najvise vozim kroz Njemacku doslovno 8 sati na putu do Bihaca u Limburgu kod aerodroma u Franfurktu imam par radara i kod Numberga ostalo nigdje vise nema jedino ako se nevrse radovi na autoputu onda Njemci vole da postave radare ali to je preventivno u Austriji kod tunela u Sloveniji par i u Hr prije ZG i prije Karlovca zadnji radar u EU je u Slunju a nekad bude i kod hotela Grabovac i onda poslije Izacica pocinje bal radara . 

• Like 1

1 minute ago, Barba said:

Ali to je istina da je vecina automobila na cestama kod nas tehnicki neispravna kao sto je istina da vecina nasi ljudi nemaju pojma od voznje nepoznaju osnovna pravila u saobracaju pa ljudi neznaju da voze po autoputu bog te nece nemoj biti smijesan.Ja nikad jos nisam dosao u Bihac da mi neko 20 puta nije uzeo prednost , lik zamalo prodje kroz mene na parkingu kod apoteke kod skrecana iz Galica ulice prema uzimicama i tu sam dosta puta vidio da prolaze ljudima kroz dvoriste parking da bi izbjegli semafor . Od svih zemalja bivse Juge jedino Hrvati su iskusni i pravi vozaci posebno ovi iz Zagreba a Srbija Bosna to ljudi nemaju pojma od voznje nemaju osnovne kulture u saobracaju cast pojedincima.  Sto se tice radara za mene je to osobno glupost jer ljudi uspore 500 m prije radara i poslije radara nastave da divljaju .Nemoze tebi radar nadoknaditi ono sto nisi naucio na casovima voznje odnosno ako od pocetka nisi stekao kulturu u saobracaju. Pa nasi ljudi nebi zaustavili na pjesackom da da Tito prelazi .

Ima i toga sto kazes da je sve do licne kulture tako i u saobracaju, ali kako sam kazes nasi ljudi ne znaju da voze, isti ti ljudi su polozili ovdje i otisli u inostranstvo i pridrzavaju se propisa za ne povjerovati, ali kad se vrate kuci VECINA ih ide parkirati u Bihacu gdje je zabrana (parking samo za stanare, X nacrtan), svjedok sam tome svaki dan. Sad mi reci zasto se ta vecina kulturno ponasa tamo gdje zivi i postuje propise, a kad predje Izacic smece kroz prozor i ne postuj propise, s tim da ovo nije generaliziranje vec ponavljam VECINA to radi. Ima i ovdje ljudi normalnih koji zive ovdje i ponasaju se po pravilima, ali ispada sto je otislo vani to je jedino inteligentno a ovdje su sve primitivci.

16 minutes ago, nelexxx said:

Ima i toga sto kazes da je sve do licne kulture tako i u saobracaju, ali kako sam kazes nasi ljudi ne znaju da voze, isti ti ljudi su polozili ovdje i otisli u inostranstvo i pridrzavaju se propisa za ne povjerovati, ali kad se vrate kuci VECINA ih ide parkirati u Bihacu gdje je zabrana (parking samo za stanare, X nacrtan), svjedok sam tome svaki dan. Sad mi reci zasto se ta vecina kulturno ponasa tamo gdje zivi i postuje propise, a kad predje Izacic smece kroz prozor i ne postuj propise, s tim da ovo nije generaliziranje vec ponavljam VECINA to radi. Ima i ovdje ljudi normalnih koji zive ovdje i ponasaju se po pravilima, ali ispada sto je otislo vani to je jedino inteligentno a ovdje su sve primitivci.

Ko nema kulture i ko zagadjuje okolinu nepostuje saobracajna pravila taj se isto ponasa i u Njemackoj ili u Bosni ili bilo gdje drugo da ode jer nema duplih standarda ponasanja samo ili si kulturan ili totalna seljacina .To ljudi misle da je tako jer kad si pesin nemoze te niko i nista promjeniti a sredina najmanje. svagdje se smece baca pored puta nije to samo kod nas ali jedina je razlika sto se u vecini zemalja to brzo ocisti . Austrijanci i Slovenci su pametni plati jaro vinjetu jer ces proci kroz nasu zemlju i vjerovatno baciti smece pa i u korpu jer kad tebi godisnje prodje oko 70 miliona vozila kroz zemlju svako da zvaku baci ti si zagadjen . 

Ja nisam rekao da su sve primitivci neznam od kud ti to vec sam rekao da vecina nasih ljudi nezna voziti nevezu pojas radi sebe vec radi policije ali nebitno.

Meni je osobno zao sto radi neodgovornih pojedinaca vecinom stradaju nevini posebno bi istekao i neodgovorne vozace kamiona koji natrpaju vise kubika nego sto je dozvoljeno sve mu sa kamiona spada iza njega kolona a on vozi posred ceste i nece da se smakne u stranu . 

• Like 1

Ja za vrijeme Juge kad god sam u Bihac dosla, svaki put bi me bar tri put policija kontrolisala.Poslije rata takodjer.Ni jednom nisu za to imali razlog niti sam kad kaznjavana.Zadnji put zaustave oni mene,traze od mene vozacku i ostalu dokumentaciju - onaj drugi obidje oko auta ... .Pitam ja, jel nesto nije u redu, jesam li to neki prekrsaj napravila. Pogleda me covjek iznenadjeno, pa ce na to, niste gospodjo ovo je rutinska kontrola. Gledam pored nas prolaze ostala auta nikog ne zaustavljaju te se nemognem suzdrzati pa upitam - a jel ove sto prolaze netrba rutinirati.Samo se nasmjesio i pozelio mi sretnu dalju voznju. Izmedju ostalog i to je doprinjelo da ja sad radije fino u autobus sjedem,prst u uho i bez nekih, kao vozac napora, u moj Bihac dodjem.Ako mi auto zatreba iznajmim i svi sretni. Prije par godina gledala sam udes ..., iz Ulice Irfana LJubijankica (Galica ceste) na Ozimice1 skrenu nov golf. U njemu 3-4 mladica - muzika tresti. On je nabio gas kao da je na autoputu.Do rodjine kuce ima neka parcelica i tu izmedju neki stari komad zida. Kad se golf u taj zid zabio ko da je bomba pukla.S druge strane ceste isla je zena sa djetetom.Da je na toj strani bila. namjestu bi bili mrtvi. Kako sam cula za 5-10 minuta stvorio se otac tog vozaca, sanirao stetu i sin se i dalje *urciti moze.Tata je to sredio (cula sam da mu je otac vlasnik ili tako nesto, veleprodaje). Nesavjesnih vozaca ili bolje receno hajvana ima u svim zemljama ali je do sistema zemlje. U Njemackoj se zakoni bolje koriste (samkcije ostro sprovode ) tako da i hajvanu iz gujice u glavu dodje.  

1 hour ago, Barba said:

Ko nema kulture i ko zagadjuje okolinu nepostuje saobracajna pravila taj se isto ponasa i u Njemackoj ili u Bosni ili bilo gdje drugo da ode jer nema duplih standarda ponasanja samo ili si kulturan ili totalna seljacina .To ljudi misle da je tako jer kad si pesin nemoze te niko i nista promjeniti a sredina najmanje. svagdje se smece baca pored puta nije to samo kod nas ali jedina je razlika sto se u vecini zemalja to brzo ocisti . Austrijanci i Slovenci su pametni plati jaro vinjetu jer ces proci kroz nasu zemlju i vjerovatno baciti smece pa i u korpu jer kad tebi godisnje prodje oko 70 miliona vozila kroz zemlju svako da zvaku baci ti si zagadjen . 

Ja nisam rekao da su sve primitivci neznam od kud ti to vec sam rekao da vecina nasih ljudi nezna voziti nevezu pojas radi sebe vec radi policije ali nebitno.

Meni je osobno zao sto radi neodgovornih pojedinaca vecinom stradaju nevini posebno bi istekao i neodgovorne vozace kamiona koji natrpaju vise kubika nego sto je dozvoljeno sve mu sa kamiona spada iza njega kolona a on vozi posred ceste i nece da se smakne u stranu . 

Slazem se ja sa tobom u vecini slucajeva samo sam htio reci npr. kad sam bio u Norveskoj primjetio sam a i prema informacijama od ljudi koji zive tamo (Norvezani i nasi ljudi) niko ne parkira mimo obiljezenih parkirnih mjesta i tamo gdje je zabrana (ogromne su kazne), a mozes primjetiti kad dodjes u Bihac ima vozila sa norveskim tablicama (ne kazem da svi to rade) koji izbjegavaju da plate pa parkiraju na parking odredjen za stanare ili zavlace auta svakuda. Mene samo interesuje kako gore kad zivi moze fino parkirati, a ovdje izbjegavati, to su dupli arsini, a budala u saobracaju ima svugdje.

Evo i rucica1 u prethodnom postu kaze (apsolutno sam protiv toga i zlo mi je od takvih likova):

1 hour ago, rucica1 said:

da je otac sanirao stetu i sin se i dalje *urciti moze.

ali zar nije *urcenje kad osoba inostranih tablica vozi debelo iznad ogranicenja (znam i ja za dosta takvih slucajeva) uvali policajcu 50 eura i nastavi dalje. Samo kazem neka ta osoba pokusa to uraditi u zemljama zapadne Europe. Hocu reci ima dosta propusta u BiH vezano za saobracaje (od mita, neusaglasenosti, tehnickih pregleda itd), ali generalizirati da u BiH ne valjaju vozaci, jer kao sto sam i ranije rekao svugdje u svijetu ima dobrih, losih i budala.

prije 6 sati, nelexxx said:

Slazem se ja sa tobom u vecini slucajeva samo sam htio reci npr. kad sam bio u Norveskoj primjetio sam a i prema informacijama od ljudi koji zive tamo (Norvezani i nasi ljudi) niko ne parkira mimo obiljezenih parkirnih mjesta i tamo gdje je zabrana (ogromne su kazne), a mozes primjetiti kad dodjes u Bihac ima vozila sa norveskim tablicama (ne kazem da svi to rade) koji izbjegavaju da plate pa parkiraju na parking odredjen za stanare ili zavlace auta svakuda. Mene samo interesuje kako gore kad zivi moze fino parkirati, a ovdje izbjegavati, to su dupli arsini, a budala u saobracaju ima svugdje.

Evo i rucica1 u prethodnom postu kaze (apsolutno sam protiv toga i zlo mi je od takvih likova):

ali zar nije *urcenje kad osoba inostranih tablica vozi debelo iznad ogranicenja (znam i ja za dosta takvih slucajeva) uvali policajcu 50 eura i nastavi dalje. Samo kazem neka ta osoba pokusa to uraditi u zemljama zapadne Europe. Hocu reci ima dosta propusta u BiH vezano za saobracaje (od mita, neusaglasenosti, tehnickih pregleda itd), ali generalizirati da u BiH ne valjaju vozaci, jer kao sto sam i ranije rekao svugdje u svijetu ima dobrih, losih i budala.

Parkiraju ljudi i gore nego u Bosni, jedino sto se na trotoare ne penju. Ovdje gdje sam ja kazne za parking su izmedju 10 i 30€, a odvoze auto samo kada je zaprijecen npr. pozarni put, neciji ulaz ili auto i tu jesu paprene cijene ali ne zbog kazne, ona je i dalje 30€ ali odvozenje auta kosta 350/500€.  

Medjutim,  ima nas svakakvih. Moze seljak iz sela ali ne moze selo iz seljaka i tu je problem. Ako nemas osnovne kulture i postovanja prema drugim ljudima bices djubar uvijek. 

Ja licno volim ponekad dati gasa malo ali zna se gdje i kada i koliko. A u gradu davati gasove i brzine neke dizati je isto kao da si uzeo pistolj u ruke, svezao sebi oci pa nasumicno pucao. Ista opasnost.

• 4 weeks later...

Jučer se prema Martin Brodu desila saobraćajna nesreća gdje je smrtno nastradalo jedno strano lice. Neslužbeno se radi o turistkinji arapske nacionalnosti. Do nesreće je došlo zbog prevrtanja kombija. 

Edited by Nuno

• 4 months later...
18 minutes ago, Hysteria said:

Čudi me da nema više saobraćajki kako ljudi voze nenormalno

Za to vrijeme policija kažnjave one kojisu prekoračili brzinu 10 km/h

A ovamo ljudi prolaze kroz crveno, trkaju se, pretiču kolone.... I uz to još s položenim vozačkim ispitom uz održanih 3 časa vožnje.

• Like 1

Ja bi opcenito uveo prvo psihotest i dodatna testiranja prije polaganja, pa tek onda ljude pustio da idu na casove. Ljudi nisu svjesni da 10 % vrca brzina nista ne znaci. Jucer sam se vozio i covjek u mercedesu nas 5 preteknu od jednom i na kraju se jedva uvuce da ne udari u protupromet? I najgore je u tome sto taj isti covjek ode minut kasnije na benzinsku da natanka!

Pa jel taj normalan ikako? Sta mu treba to?

Ja kazem i nema puno udesa koliko se glupo vozi i bahato ponasa!

• Dislike 1

9 hours ago, Barba said:

Prošle sedmice kad sam bio u Bihaću znači ženska se vozi krivom trakom 300 metara i ide direktno u mene i uopće se ne pomjera već sam ja morao preci na drugu stranu da je zaobiđem.

I šta čovjek da joj radi ?  

Prije par dana sam isto vidio, ali sam ja bio pješak. Pogledam šta vozač rad, drži mobitel ispred sebe i tipka poruku. 

Strašno!!! 

11 hours ago, 1260 said:

Prije par dana sam isto vidio, ali sam ja bio pješak. Pogledam šta vozač rad, drži mobitel ispred sebe i tipka poruku. 

Strašno!!! 

Fakat nisam mogao vjerovati zenska ide direktno u mene sad mi je krivo sto se nisam okrenuo i otisao za njom da je plesnem . u Bihacu ko sve vozi boze sacuvaj ta bi krava ubila necije dijete i da se ne osvrne iza sebe . 

• Like 1

• 8 months later...
43 minutes ago, Grunf said:

Zbilja se pitam koji to biser se odlučio da ugasi semafore na pojedinim raskrsnicama. Da ne govorim o onoj raskrsnici u Irfana Ljubijankića. Neko se ko cka sa ljudskim životima i nekom je to zabavno

Ma nije odlučio niko, nego ne znaju popraviti

• Sad 1

XXI vijek ljudima popravak semafora misaona imenica zamisli da moraju napraviti Turbo kruzni tok .

Ona raskrsnica kad se skrece autobusnoj je katastrofa pogotovo semafori koji nemaju nikakve logike pogotovo kad ide kamion iz pravca Pritoke i mora skrenuti desno doslovno mora preci na drugu traku da bi mogao izaci .

1 hour ago, Barba said:

XXI vijek ljudima popravak semafora misaona imenica zamisli da moraju napraviti Turbo kruzni tok .

Ona raskrsnica kad se skrece autobusnoj je katastrofa pogotovo semafori koji nemaju nikakve logike pogotovo kad ide kamion iz pravca Pritoke i mora skrenuti desno doslovno mora preci na drugu traku da bi mogao izaci .

Sada će to biti rješeno. Uskoro treba da počne izgradnja saobraćajnice koja će ići pored Poliklinike i izlaziti na raskrsnicu gdje je picerija Amfora

• Like 1

Grad 70 godina nije u mogucnosti da asfaltira i rijesi imovinsko pravne odnose na dijelu puta kod pijace oko 50 metara nije afaltirano uvijek lokve prasina rupe a radi se zbilja o o prometnoj dionici. 

Stari Biscani znaju da je od Poliklinike Pa do Brklje odnosno iza Dzamije na Brklji i iza Autobusne ono bila drzavna zemlja sad od jednom imaju vlasnika pojedine parcele. 

Raskrsnica kod autobusne se moze rijesiti rusenjem one stare kuce gdje je bio Ismar sasvim dovoljno za kruzni tok. Ali mi nije jasno po kojoj osnovi je ona nova staklena zgrada preko puta dobila gradjevinsku i urbanisticku jer nema nikakve logike da se za buducnost urbanizma i saobracajnica u gradu ondje moglo nesto graditi onih dimenzija. 

Nadalje bi napomenuo da raskrsnica na Garavicama i Vedrom polju je zbilja opasna ondje trebaju zbilja semafori ,pazi sad ovu situaciju ja ljetos idem iz pravca Humaka iz one male ulice i stojim na raskrzju jer se ukljucujem na put sa pravom prvenstva i sa lijeve i desne strane ide auto znaci stojim na raskrsnici gdje je obavezno stop i lik iza mene me preko tratuara pretece i ode ravno sekunde su falile da ubije i sebe i jos sve ljude iz dva auta . I sta covjek takvom idiotu da radi? 

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...