Jump to content
FORUM
Prijavi se da biste "zapratili" ovo  
Bosanac

Gay Parada u Sarajevu

Recommended Posts

50 minutes ago, Fap mašina said:

Jesu li sutra dobrodošli i migtanti na paradu? jer dosta ih se međusobno drži za ruke,muško /muško priključak.

Pa tebraa podrazumijeva se haha. Dobice nam Bosna poene sto se zalaze jos i za prava ilegalnih migranata homoseksualaca. 

• Like 1

A dobro ljudi, ni iz džepa ni u džep. Takvo je vrijeme došlo, osvrnite se malo na svijet i prava ljudi. Uzmite Ameriku npr., tamo ako čovjek odluči da je "šporet" on će biti to, ma koliko nebulozno bilo ili neprirodno ili ili ili...jednostavno je tako. Svijet je već odavno krenuo nizvodno (ne samo za ovaj primjer - ima i gorih), tako da su to samo usputne stvari. Lakše čovjek živi ako prihvati neke stvari kakve jesu odnosno na koje ne može utjecati. Ja lično nisam protiv ovog, ali ne i da bi bio osoba koja bi išla lično podržati, paradirati ili ne do Bog da moje dijete to mora gledati kao u drugim državama, koje nema pojma, i da misli da je to tako. Te stvari može odlučiti kad bude dovoljno zreo.  

Gledajte to i s druge strane.. BiH možda i prije postane članica EU :D  prihvatila je evo od danas nešto novo što vole ovi iz svijeta, gdje je to normalna i svakodnevna stvar. 

Pa evo...meni je drago da je sve proslo bez incidenata kakvi su bili i u Zg i u Bg a pogotovo u BG drugi put. Međutim, neodražava li i to svu bezvolju i letargiju BH društva uopšte? Ovo navodim samo kao još jedan primjer da nam je kao društvu postalo sasvim svejedno što se oko nas događa. Ne bih da me neko pogrešno razumije, drago mi što je to tako prošlo, bar kako čitam

prije 24 minuta, Grunf said:

Pa evo...meni je drago da je sve proslo bez incidenata kakvi su bili i u Zg i u Bg a pogotovo u BG drugi put. Međutim, neodražava li i to svu bezvolju i letargiju BH društva uopšte? Ovo navodim samo kao još jedan primjer da nam je kao društvu postalo sasvim svejedno što se oko nas događa. Ne bih da me neko pogrešno razumije, drago mi što je to tako prošlo, bar kako čitam

Pa bila su 2 kontra skupa ali su odzana civilizovano. U sva tri skupa su ljudi izisli na ulice, iznijeli svoje stavove i mirno se razisli. Razlog tome nije letargija nego tolerancija. Da dokazemo da nismo letargicni trebali smo izici na ulicu i ponasati se poput beogradjana ili zagrepcana?! Neka, hvala. Ovo je moje Sarajevo koje je opet pokazalo svu svoju veličanstvenost. 

A ocekivali su mnogi nerede i to sa radoscu samo da mogu zvoje zle jezike isplaziti i osinuti prvo po muslimanima pa onda po svima drugima. 

Iako je moj stav poznat da ne podrzavam ovu paradu, drago mi je sto se desila samo da zatvori usta zluradima.

Davno je viteskost, cast, a da ne pricam o ciribu-ciriba religijskim temama proslo! To se sada samo naivcinama namece. "Ali neka, bog ce dati... zna bog ko smo mi". #sveTeJeblo

Samo bruto i neto treba gledati jer to je sto svijet upravlja a izmedju ostalog osigurava i samu egzistenciju! Ssmatram da je ovo pozitiva za turiste! Tako daj ista... vidim, bilo je dosta stranaca tamo sto je dobra reklama za cijeli svijet, I guess. 

Kad smo mi nesposbni sami za obrisati guzicu poslije seksa, da ne pricam o otvaranju kakve fabrike i proizvodnje (i kurac palac vise izlizanih jadovanskih tema), onda neka dodju stranci pa neka poslije seksa ostave usput i koji Evric. 

I na kraju... "idemo u Evropu" (laf):) 

Fino da je proslo sve bez incidenata.

Edited by jokesOnYou

52 minutes ago, 112233mv said:

A dobro ljudi, ni iz džepa ni u džep. Takvo je vrijeme došlo, osvrnite se malo na svijet i prava ljudi. Uzmite Ameriku npr., tamo ako čovjek odluči da je "šporet" on će biti to, ma koliko nebulozno bilo ili neprirodno ili ili ili...jednostavno je tako. 

Da, ali taj sporet ne ide okolo i ne vice ljudim u facu HEJ JA SAM SPORET! VIDI MENE JA SAM SPORET!! vec normalno zivi kao sporet.... lgbt je nesto sasvim drugo, to ko ne vidi... ni ne mora... 

1 minute ago, Fugaziii said:

Da, ali taj sporet ne ide okolo i ne vice ljudim u facu HEJ JA SAM SPORET! VIDI MENE JA SAM SPORET!! vec normalno zivi kao sporet.... lgbt je nesto sasvim drugo, to ko ne vidi... ni ne mora... 

Doće vrijeme kad bude i vikao. Stvar je subjektivna, ili si za il protiv. Vremena se mijenjaju i gotovo. 

Just now, 112233mv said:

Doće vrijeme kad bude i vikao. Stvar je subjektivna, ili si za il protiv. Vremena se mijenjaju i gotovo. 

Nisam protiv, zaista nisam. Neka bude ko sta hoce ali za sebe - bilo to religija, seksualna orijentacija ili nesto trece sto je, kako i sam kazes, subjektivna i nadasve osobna stvar. Budi prije svega covjek, ako mozes pomoci - pomozi, ako ne mozes - nemoj ni odmagati. I to je to. Nista drugo. 

Just now, Fugaziii said:

Nisam protiv, zaista nisam. Neka bude ko sta hoce ali za sebe - bilo to religija, seksualna orijentacija ili nesto trece sto je, kako i sam kazes, subjektivna i nadasve osobna stvar. Budi prije svega covjek, ako mozes pomoci - pomozi, ako ne mozes - nemoj ni odmagati. I to je to. Nista drugo. 

Pa tako se i treba voditi. Mislim da u životu ima stvarno gorih i težih stvari oko koji čovjek može (i ne mora) probijati glavu. 

Ovo je jasno, kao što si i napisala, ne odmaži ako ne moraš =)))) 

• Like 1

38 minutes ago, Bosanac said:

Pa bila su 2 kontra skupa ali su odzana civilizovano. U sva tri skupa su ljudi izisli na ulice, iznijeli svoje stavove i mirno se razisli. Razlog tome nije letargija nego tolerancija. Da dokazemo da nismo letargicni trebali smo izici na ulicu i ponasati se poput beogradjana ili zagrepcana?! Neka, hvala. Ovo je moje Sarajevo koje je opet pokazalo svu svoju veličanstvenost. 

A ocekivali su mnogi nerede i to sa radoscu samo da mogu zvoje zle jezike isplaziti i osinuti prvo po muslimanima pa onda po svima drugima. 

Iako je moj stav poznat da ne podrzavam ovu paradu, drago mi je sto se desila samo da zatvori usta zluradima.

Ne znam...mislim da si me pogrešno shvatio a dva puta sam naglasio da mi je drago jer je proslo civilizovano. Upravo o tom sam govorio a razlog sto sam to napisao je da sam licno citao pozive pojedinaca na lincovanja ili zatvaranja u logore. Nemam nista protiv tih ljudi cak sta vise dva moja poznanika (jedan musko a jedan zensko) su gej i nemam problema s tim

Edited by Grunf

prije 38 minuta, Grunf said:

Ne znam...mislim da si me pogrešno shvatio a dva puta sam naglasio da mi je drago jer je proslo civilizovano. Upravo o tom sam govorio a razlog sto sam to napisao je da sam licno citao pozive pojedinaca na lincovanja ili zatvaranja u logore. Nemam nista protiv tih ljudi cak sta vise dva moja poznanika (jedan musko a jedan zensko) su gej i nemam problema s tim

Ma nisam mislio na tebe postom nego uopceno govorim. 

Došli smo do totalne pederalizacije društva posljednjih mjeseci se na balkanu vise priča o ovim stvarima nego bilo gdje drugo u svijetu. 

Još ne kontam smisao svega ovog pogotovo u državi u kojoj ništa ne funkcioniše kako treba .

Mediji govore o LGBT ovima kao bitnoj stvari a niko ne spominje ljude sa invaliditetom ili oštećenjem tijela koji su ugroženi možda i najugroženiji u državi  te diskriminirani po svakom pitanju od zaposlenja neprilagođenosti pristupa bolnicama školama prodavnicama ustanovama Itd.

Vec sam vam pisao za slučaj dečka kojeg hoće da odvoje od roditelja i da ga smjeste tamo u neki centar da bi mogao nastaviti školovanje jer niko njegovim roditeljima neće da pomogne da bi se mogao školovati na USK kantonu.

Par puta sam tog dečka izveo na kolače i sladoled i najviše me zaprepastilo ponašanje ljudi djece koji doslovno bulje u nekog u kolicima u najgoru ruku kao da su vidjeli svemirca ja sam se osjećao nelagodno a gdje nebi još jadni dječak koji se cijeli život osjeća neprihvaćenim u društvu koje je dužno da mu obezbjedi osnovna ljudska prava . Nažalost ovakvih slučajeva je mnogo .

• Thanks 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Prijavi se da biste "zapratili" ovo  

• Create New...