Jump to content
FORUM
Prijavi se da biste "zapratili" ovo  
RiDaM

Hidrocentrala na Uni

Recommended Posts

Dragi sugrađani, hoćemo li šutati i gledati kako upropaštavaju naše obale? Ja neću.

• Like 1

ma nećeš nikako...

obale une su uništene davno, uništili ih mi, svi, zajedno...

koliko vikendica je napravljeno pored une, pored svake vikendice posječeno drveće, posađen beton...šta mi radimo?

odemo na roštilj i divimo se kako je sve to fino sređeno, pa se jednom odlučimo da i mi isto tako uradimo...odobravamo 

pored rijeke une se ne može šetati u nekim dijelovima, zbog ograda koje sežu u samu unu...i o čemu mi pričamo?

• Like 5

Ne smije se ovo dopustiti, treba se tek sad ujediniti. Idemo dalje, postoji valjda neki nacin borbe da se Una zastiti, da ove suplje prodane duse ne odlucuju o sudbini nase ljepotice. Postoji ona stara izreka, Bog da, vrag ne da... sad je tek u potpunosti razumijem :(

• Like 5

Sramota!!! Nažalost sami smo ih naučili neodgovornosti prema nama samima.

“Imali smo jednu demokratsku raspravu u gradskom vijeću gdje smo mogli čuti stavove za i protiv i većina u GV Bihać usvojila je ovu odluku koja sad ide prema Vladi USK-a i ono što je također bitno ukoliko menadžment NP Una na čijem se teritoriju i nalazi lokacija ne da saglasnost neće se ni ova protočna centrala graditi... "

Dio gradonacelnikova govora, nisam glupa, znam da je to politicki govor, ali sad treba izvrsiti pritisak na menadzment NP Una!!! Idemo zajedno, nastavljamo sa peticijama, treba ukljuciti sve gradove u slivu Une!!! Slijedi teska i mucna borba, jednom smo odbranili Bihac i Unu, a sad idemo ponovno. Samo sto sad Unu moramo braniti od onih koji su se predstavljali da ce sve raditi za dobrobit svojih gradjana.

Zivjet cemo pored Une još milion godina, mi smo borci iz Bihaca rodila nas ljuta Krajina <3

Edited by aurora
  • Like 4

Sad će se smijeniti menadžment NP Una, ili će trenutni popustiti i to ide dalje. Iz aviona se vidi da je sve dogovoreno, samo je pitanje koliki će biti pritisak javnosti.

• Like 1

Kako ste glasali to ste i dobili..jedni nas jebali 20 godina,prodali sve sto se prodati moglo. Uzjahali drugi, dobili sansu da budu drugaciji ali se pokazali jos gori, pa smo sad vratili ove sa pocetka price misleci da su naucili i da su se promijenili a gle cuda nisu. Imali smo svi papir i olovku ispred sebe i vecina je tako odlucila i sad nek vecina i odgovara ili neka trazi od.onih koje su birali da rade za dobrobit ljudi i zivota..lp..

Edited by ramzes3
  • Like 4

Kronologija važnijih povijesnih odluka SDA:

1995 parafirali uspostavljanje Republike Srpske, danas su najveće BH patriote.

2015 glasali ZA izgradnju hidrocentrala na Uni, sutra će možda biti najveći ekolozi (jer zelena je ipak njihova zaštitna boja).

• Like 1

Ovo je samo nastavak uništavanja Une. Lokalni moćnici i bogataši su je već uništili  izgradnjom objekata na njij, ograđivanjem,....I šta će nam Una kad je ne znamo cijeniti

Sad će se smijeniti menadžment NP Una, ili će trenutni popustiti i to ide dalje. Iz aviona se vidi da je sve dogovoreno, samo je pitanje koliki će biti pritisak javnosti.

sto se tice HC mogu reci da ce to biti jedno veliko poluticko lukavstvo gdje ce par ljudi profitirati a vecina gradjana ispadtati.

da se razumijemo osobno nisam protivnik HC ali sam protiv da se gradi na Uni jer znam kako to kod nas ide znaci izradi milijunski projekat  pokradi pola i sa ostatkom novca sfuseri investiciju.

• Like 3
  • Dislike 2

Hidrocentrala please, Una doesn't want you ! Go away ! Get the fuck out of our city !  hahaha 

Edited by k-dot
  • Like 1

Eto vijećnika oni rade kako tata emdzo kaže.Pogledajte ko samo sjedi u vijeću,i sve će vam biti jasno.Narod se pita a ne neki polu-školovani vijećnici koji su sebi za pravo uzeli da rade šta žele.

Treba objaviti imena izdajica i prodani duša koji su porodali Unu 

• Like 2

Ni u kom slucaju ne podrzavam slicne radove, ali se samo pitam od kud odjednom da nam je sad toliko stalo do Une, "nase ljepotice" kad smo je vec davno doveli u situaciju da nam sluzi samo za pijancenje iza kojeg komrad par dana cistiti mora,betoniranje, odlaganje smeca starih elektricnih masina i sl.

Davno smo se mi na temu Una probuditi trebali ona je vec izgubljena, a osnovni krivci smo upravo mi!

• Like 1

Unu smo mi sami unistili, njene obale kad se pogleda u Racicu pogotovo u Lohovu nisu iste. Sve je to puno betona i objekata uz samu obalu. Sto se tice mHE tu se radi o psiholoskom efektu. Ako sad dopustimo da naprave jednu lakse ce ih napraviti jos 10 jer otpora nece biti niti ce se neko protiviti. Malo sam citao o ovim mHE uglavnom su to automatske centrale gdje je potreban jedan ili nijedan covjek. Oni pricaju o nekim zaposljavanjima koja je cista laz. U Kostelima ne radi 10 ljudi koja je dosta veca. Ovdje se radi o privatnoj dobiti koja je oko 80 000 KM godisnje. Nije ovo samo problem Bihaca vec cijele drzave. Zalosno je da nam neko iz Sarajeva kroji buducnost sa nekim ruskim investitorom. On da je dobar gradio bi na Bosni ili Drini. Ovo je moje misljenje protivim se bilo kakvom unistavanje prirode pa i na ovaj nacin. Odrasli smo uz Unu od malih nogu su nas ucili da je cuvamo, samo se pitam sta cemo ostaviti nasoj djeci ako sad odustanemo od Une, ...

• Like 1

Hoce li se nekako pokusati spasavati Una, ima li nekakvih protesta, bilo cega? Odradice oni sto god hoce, a mi necemo ni trepnuti osim sto cemo pisati po internetu. Nasao se pravi tajming za ove odluke, vrijeme godisnjih odmora, ljudi su otisli van Bihaca, vrucine su, 40 je stepeni.  Sve je to isplanirano da se sto manje ljudi pokrene i buni.

Ljudi, pokrenimo se, ucinimo nesto za sebe, za buduce generacije. Ucinimo nesto, recimo NE!!! Ne dozvolimo ovim, ne znam stvarno vise kako da ih nazovem, prodanim dusama da uniste jos jedino sto ovdje vrijedi. Ko su oni da se igraju sa sudbinom rijeke, ko su oni da se igraju sa nama svima, pa nisu Bogom dani samo zato sto su izabrani u OV. Za pola ih nikad nismo ni culi, sta su pametno uradili za ovaj grad, sta su uopce uradili za ovaj grad? Cast pojedincima koji sjede u OV, ali vecina ih je tu "postavljena" samo da rade kako im se kaze, ne treba za to imati mozga i biti pametan, dovoljno je biti podoban i dizati ruku kad ti "glavni" kaze.

Pa, kako ih nije sramota, kako ce pogledati u oci, nama biscanima, svojoj djeci, svojim unucima. Mozda ce im jednom pricati pricu, Bila jednom jedna ljepotica, Una, cijeli svijet joj se divio, njena ljepota nije imala kraja, a onda sam se preko noci pojavio ja, (tvoj tata, tvoja mama, tvoj did, tvoja majka...) i digao/la ruku da ta rijeka vise ne bude ista, ne bude tako lijepa... Sad zamislite oci djeteta kad bude slusalo tu pricu, pa nece li ih biti sramota??? Neka objasne djetetu na kraju da su to uradili za svoje sitne interese...

Da li su sinoc kad su se spremali za spavanje osjetili bar malo griznje savjesti?  Mogu li pogledati u tu rijeku i osmjehnuti joj se? Ne vjerujem... jer zlocinci se ne osmjehuju... 

Dajte prijedloge kako da se organiziramo, kako da pocnemo, ovim ljigavcima nista nije sveto, pregazice nas ako budemo sjedili i sutali.

Imam nekoliko pitanja:

• gdje tacno se misli graditi?
  • koje vrste je HE (tehnicki)?
  • ko je investitor?
  • kolika je investicija?
  • koliki su godisnji prihodi?
  • kako se rapodjeljuje profit?

Gradsko vijeće u kojem ima najmanje bišćana, tužno ali istinito! I kad mi neko kaže šta ima veze odakle je ko. Ima, treba sami da se pitamo za budućnost ali izgleda da smo se pitali već, ili neki od nas ja i nisam baš glasao za ove!

• Like 4

Ne znam šta očekivati. Koje su njihove kvalitete. U životu nemaju ništa da mogu reći da su dobro napravili. I da možda oni misle isto kao i većina građana, ali ipak su morali dići ruku kako babo kaže

• Like 1

Bice ako Bog da uskoro..

Misliš??? Ako proteste nazivaš sjedenje pred RB i Bondenom? 

Nemamo mi to usađeno u sebe. Mi imamo najbolje proteste svake dbvije godine ali mi ćemo i slijedeće izbore ponovo izabrati ove s slika

• Like 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Prijavi se da biste "zapratili" ovo  

• Create New...