Jump to content
FORUM
Prijavi se da biste "zapratili" ovo  
RiDaM

Hidrocentrala na Uni

Recommended Posts

Emdžad Galijašević, gradonačelnik Bihaća zatražio je od dr. Romana Jurića, predsjedajućeg GV Bihać da naredne sedmice sazove vanrednu sjednicu GV Bihać na kojoj bi vijećnici trebali da preispitaju i stave van snage Odluku o davanju saglasnosti na pokretanje postupka dodjele koncesije Javnim natječajem – tender za projektovanje, izgradnju, upravljanje i prijenos mHE na lokalitetu Martin Brod i Dobrenica.

O terminu vanredne sjednice javnost bi trebala biti upoznata u ponedjeljak 20.jula 2015.godine .

Tema je HC na Uni, vidim ima onih koji su zaboravili na osnovna pravila skoro svakog foruma a ima vjerovatno i onih koji nisu čitali pravilnik (na starom forumu) pa zbog i jednih i drugih da se malo podsjetimo pravilnika:

Forum je tu za Vas kako bi se razmjenjivala mišljenja koja ne moraju biti ista. Vi morate uvažiti nečije mišljenje iako je ono različito od vašeg. Ne smijete vrijeđati nekoga ko misli drugačije od Vas, niti ga nazivati pogrdnim imenima. Kada to činite, vrijeđate drugu osobu, a za to nemate osnova. Svaki građanin je slobodan da izrazi svoje nezadovoljstvo postojećom situacijom, ali prilikom toga nema pravo da vrijeđa, optužuje i političare naziva pogrdnim imenima. Ako to oni čine, to je njihovo viđenje komunikacije, ali ne i komunikacije koju želimo na ovom forumu.

Pravila su uvedena da bi se povećao kvalitet rasprave. Onaj kome se rasprava svodi na “pljuvanje” i psovanje u nedostatku jačih argumenata, taj ne treba da postuje ovdje. Sve se može reći i na kulturan način, bez upotrebe pogrdnih naziva.

Ovdje se neće gledati da li je neko pripadnik one ili ove političke grupe, da li je pripadnik one ili ove nacije, pravilo će se odnositi na svakog ko onog drugog provocira pogrdnim nazivima.

Još jedna bitna stvar mora da bude jasna svima. Odgovor na prozivku nije opravdanje za ponašanje. Nikakva obrazloženja tipa “prvi je počeo” neće se priznavati. U ovom slučaju, oboje će biti kažnjeni.

Cilj je dizanje kvaliteta rasprave na viši nivo. Rasprava sigurno ne dobija na kvalitetu kad nekog nazoveš pogrdnim imenom, samo ga provociraš da i on tebi odgovori sličnom mjerom i onda kvalitet diskusije drastično pada. Govorite jezikom argumenata, a ne provokacija!

• Like 1

Sve su prilike da će doći do poništenja odluke na davanje saglasnosti za izgradnju mini hidrocentrale. Pitam se kakvi su to ljudi koji su prije nekoliko dana digli ruku  za izgradnju a na slijedećoj sjednici će dignuti ruku protiv izgradnje. Imaju li oni svoje mišljenje? Je li sjede u OV da bi bili marioneta u rukama stranačkih moćnika.  Sa svim ovim su pokazali da ustvari su nula od ljudi jer sam siguran da su u nekom drugom položaju bili bi istog mišljenja kao i većina građana Bihaća i Bosne i Hercegovine. 

Što se tiče izgradnje hidrocentrale, zar je trebalo takva blamaža zbog 50000 KM kolika bi bila korist za Bihać i USK. Jel vrijedno blamaže prodaja tamo nekom Bičakčiću i Rusima.

Prvi bih podržao bilo šta što bi zaposlilo 100, 200, .... 1000 građana Bihaća pa makar i bilo štetno, ali ovaj projekat nama ne donosi nikakvu korist osim bičakčiću, rusima i nekim stranačkim ljudima koji su to htjeli na brzinu mahnuti

• Like 3

Čitam ovaj tekst na portalu i primjetih ovaj dio teksta u kojem gradonačelnik kaže:

"....Prema njegovim riječima, dio građana Bihaća nije podržao prijedlog o gradnji hidrocentrala na Uni ali “njima kao i javnosti treba prenijeti pravu istinu”...."

Čvrsto vjerujem da tu malčice naš vrli gradonačelnik griješi...nije tu u pitanju jedan dio građana nego vjerujem 99% građana Bihaća.Onih 1% otpada na one koji su glasali "ZA" i njihove istomišljenike koji ne žele niti dobro ovom gradu niti našoj rijeci.

• Like 4

I poslije Galijaševića doći će drugi Galijašević koji će je htjeti prodati. Učite djecu ljudi, nemojte izostavljati temu o Uni kada pričate sa njima. Boško Marijanović nije bio rođeni Bišćanin pa je volio tu rijeku i svoj pepeo joj dao. I onda dođe neko ko bi je prodao a iz Bihaća. 

• Like 1

Fleka svim političarima u Bihaću, klošari i pljačkaši, kradljivci obični, s ovim su pretjerali definitivno, e nećeš razbojniče !

Edited by Lee Moon
  • Like 2

I tako naši bajni političari su prošle sedmice mislili da treba prodati Unu, a danas su ipak shvatili kako ne treba.  treba imati takav mozak i to je za istraživanje

• Like 2

narod i ja javno mijenje je iznad svega. Ne mogu vjerovati da niko ne razmislja svojom glavom

• Like 1

Općinsko vijeće dokazalo još jednom da su obične marionete fakat smiješno!

Sta očekivati drugo kada sve to ide po principu ..... Moje selo glasa za mene eto mene u OV malo čitam novine odem kod Čavkana pojeden nešto kašikom i puna saka brade  nabavim sebi pederusu za pametni telefon dižem ruku kada mi se kaže i boji me quvac!

• Like 2

Ja ne bi žalio da pola ovih što su glasali za izgradnju HE imaju pojma o tome, njima je isto ha digli ruku za ili protiv evo kao danas, samo se brukaju i plešu kako Emdžo  svira

• Like 1

Struka i meritorne institucije trebaju da odluči DA ili NE.

Postavlja se pitanje šta bi u ratu bilo sa bihaćkim okrugom (današnji USK) da nije bilo hodrocentrale na Kostelama.?

Da nismo imali tu hidrocentralu ne bi nam mogla raditi namjenska industrija, ne bi nam bolnice ali ni kasarne imale struju! Šta bi se pod takvim okolnostima desilo s nama?

I druga stvar za razmišljanje:

Pa pored te naše jedine hidrocentrale sasvim dobro funkcionira i posluje jedan od najposjećenijih restorana na području USK a krajolik uopće ne izgleda devastiran.

Zivim vani dugo godina i susrecem se gotovo svakodnevno sa slicnim situacijama, kada cujem koliko na nekoj rijeci ima manjih hidrocentrala koje u opste nisu primjetne a da ne pricam o tom da nesto urusavaju i sl, mi moramo zastiti nasu Unu uvijek sa prvi za to ali po danasnjim standardima i nacinom na koi se manje hidrocentrale izgradjuju mislim da stvarno nema potrewbe oko tog praviti problem, znaci samo treba sve dobro isplanirati i pripremiti po standardima EU.

Ne treba zaboraviti da je upravo elektroprivreda jedna od grana koja nasoj zemlji moze donijeti jako puno

On 2/26/2017 at 9:07 AM, saco said:

Zivim vani dugo godina i susrecem se gotovo svakodnevno sa slicnim situacijama, kada cujem koliko na nekoj rijeci ima manjih hidrocentrala koje u opste nisu primjetne a da ne pricam o tom da nesto urusavaju i sl, mi moramo zastiti nasu Unu uvijek sa prvi za to ali po danasnjim standardima i nacinom na koi se manje hidrocentrale izgradjuju mislim da stvarno nema potrewbe oko tog praviti problem, znaci samo treba sve dobro isplanirati i pripremiti po standardima EU.

Ne treba zaboraviti da je upravo elektroprivreda jedna od grana koja nasoj zemlji moze donijeti jako puno

Apsolutno se slazem. lp

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Prijavi se da biste "zapratili" ovo  

• Create New...