Jump to content
FORUM
  • 0

Samsung S5 i S6 bez podrške za 4G

java10

Question

Pozdrav forumaši,

Za nekih 10-ak dana bih trebao dobiti dva Samsunga (S5 i S6) koje ću pokušati prodati za drugu osobu (dolaze iz USA). Kupljeni su u nekom od njihovih telecom provajdera ali je problem što ne podržavaju njihov brzi mobilni internet (4G i slično), dok 2G/3G radi.

E sad, budući da ja pretpostavljam da kod nas jedino to i radi - mislim da su sasvim u redu za prodaju u BiH. Ima li neko da pojasni šta je onda ono E (EDGE?) i H koje se zna pojaviti kada si u većem gradu? Je li to nešto više/brže od 3G ili kako već to ide?

3 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Pozdrav forumaši,

Za nekih 10-ak dana bih trebao dobiti dva Samsunga (S5 i S6) koje ću pokušati prodati za drugu osobu (dolaze iz USA). Kupljeni su u nekom od njihovih telecom provajdera ali je problem što ne podržavaju njihov brzi mobilni internet (4G i slično), dok 2G/3G radi.

E sad, budući da ja pretpostavljam da kod nas jedino to i radi - mislim da su sasvim u redu za prodaju u BiH. Ima li neko da pojasni šta je onda ono E (EDGE?) i H koje se zna pojaviti kada si u većem gradu? Je li to nešto više/brže od 3G ili kako već to ide?

To EDGE znaci da je na 2G mrezi ili pravo GSM mreza, a to H je u drugih tel tipa iPhone 3G mreza, kod nas nije podrzana 4G mreza ili pravo da kazem LTE mreza. 

Slobodno mozes kod nas prodati te tel jer i da podrzavaju LTE mreze mi je nemamo jer bhtelecom eronet i mtel nemaju tu imfrastrukturu.

• Like 1
  • Dislike 1

• 0

iNfrastukturu majstore koji pucaš minuse , a nepismen si !!!!!!!!

Drug idi begaj, niti ne znam da sam ti dao minus, saberi se, ja sam ti htjeo dati plus, preko tel pisem, nisam ni znao da sam ti dao minus.

To da odmah kvalificiras mene kao "nepismenog" je odraz tvoje kukture, bihacko majkaro...

i ne trazi guzicu cepa!

Skuliraj se.

Minus ni ne znam da sam ti dao, zato odjebi!!!

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...