Jump to content
FORUM

Stare slike - Bihać i okolina

White

Recommended Posts

11168062_10153287264812040_1678030027668

Imam pricu bas za ovo mjesto gdje ova krava stoji...

Tu je, malo iza nje, bilo neki nasip malo veci pa zimi kad padne snijeg mi dodamo jos na njega snijega i spustamo se niz hrpu sa komadom najlona pod guzicom. I jednog zimskog dana 93' godine gledam kroz prozor svojega stana i vidim ovo mjesto, puno dijece igraju se. Isao bih i ja ali stara ne da, neki napad je bio i cuje se rafalanje. I nekako ja nju namolim, nakon sat vremena da me pusti i ona se slozi. Trknem caskom do wc-a, usput obucem skafander, sve je trajalo 10ak 15 minuta i kad sam bio spreman za izlazak ponovo pogledam kroz prozor i vidim da nema nikoga. Sva djeca otisla, a bilo ih je dosta. I tako, u momentu dok sam gledao to mjesto i pitao se zasto nema nikoga, bas na tu hrpu, na samu stazicu kojom smo se spustali pade granata, kasnije su utvrdili da je bila haubica, dize se crni oblak zemlje haman do neba, uto stara dotrca i smaknu me s prozora ocekujuci, po obicaju, i drugu granatu. Je li ta druga pala, nije li, ne sjecam se ali sam prvi put tada, kao dijete od 9 godina, shvatio da postoji sudbina, da postoji Bozje odredjenje i ta taj dan nije bilo odredjeno ni jednom tom djetetu da pogine ili ostane invalid. Dakle, od graje djece koja su se igrala pa do njihovog razilaska i pada granate nije proslo vise od 20 minuta.

• Like 3
  • Aferim! 1

• 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...