Jump to content
FORUM

Rukometna reprezentacija BiH

Recommended Posts

Nisam našao temu o našim rukometašima a budući da danas nastupamo prvi put na Evropskom prvenstvu pomislio sam da bi bilo dobro da imamo i ovu temu. Naime, kako već znamo Evropsko rukometno prvenstvo 2020 u Norveškoj, Švedskoj i Austriji je počelo jučer. Naša reprezentacija se nalazi u grupi "D" zajedno sa Francuskom, Norveškom i Portugalom.Prvenstvo otvaramo utakmicom sa jednim od domaćih ekipa Norveškom večeras 10.01.2020 u 20:30. Inače dobra prijateljska utakmica prije par dana sa Hrvatskom koja je završila nerješeno 33:33/(18:17). Ono što je važno naglasiti je zbilja maksimalna požrtvovanost u igri naših reprezentativaca i teško finansijsko stanje u Rukometnom Savezu BiH. Koliko sam iz nekih medija saznao, Hrvatski rukometni savez je platio put i smještaj našim reprezentativcima i to je za svaku pohvalu. Mislim da momci iz reprezentacije na čelu sa Šumanom zaslužuju bolji tretman ali i puno više pažnje od strane BiH javnosti a pogotovo BiH institucija jer ovo je zbilja sramotno. Ne očekujem previše i nadam se da će naši momci bar namučiti protivnike

Edited by Grunf
  • Like 1

I ja sam ovo cuo sto je za svaku pohvalu Hrvatskom rukometnom savezu jer sport prelazi sve granice koje uspostavljaju ljudi. Zalosno je da drzava nije u stanju da se adekvatno bavi profesionalnim ekipama i da im osigurava adekvatna srestva ali to je vec druga prica koja se ogleda iskljucivo da sportske saveze vode neadekvatni ljudi nesposobni koruptni te ljudi koji se nikad nisu bavili sportom . 

Nadam se da ce nasi rukometasi uspjeti proci grupu ali iskreno to je veoma tesko ali mozda proradi inat Bosanski .

• Like 2
17 minutes ago, saco said:

Ocekivati je najbolje, ma da grupa je jako teska,

Ohrabruju zadnje prijateljske utakmice

Pored Francuza i Norvežana teško ćemo se boriti za drugo mjesto i prolaz. Ohrabruje ona borbenost ove reprezentacije koje nikad nije nedostajalo. Sve će biti lako prihvatiti osim poraza bez borbenosti i zalaganja kakve utakmice znamo gledati kod nogometne reprezentacije

Edited by Grunf

Danas u profesionalnom sportu svako moze pobjediti svakog i nema apsolutnih favorita ali postoji jedna bitna stvar koja pravi razliku a to je doping .Ja sam se bavio dugo godina sportom i dan danas sam u sportu i odgovorno tvrdim da sve velike zemlje potajno  tolerisu doping posebno na velikim takmicenjima nije to toping u vidu hemije tableta (mada ima i toga) vec iskljucivo krvni doping povecanja crvenih krvnih zrnaca a samim tim veca kolicina kisika , od provjerenih donora . Ne znam koliko je vas culo za ovo znaci profesionalni spotas ima osobu koja je takodjer vrhunski atleta cija mu krvna krupa odgovara vrsi odredjene treninge posebno visinske biciklizan najcesce te vadi sebi krv koju skladisti za kupca centrifugom odvaja eritrocite od plazme  i pravi doping .Ovo je unosan posao posebno razvijen u Slovenij i Austriji znaci doza kosta izmedju 50 000 i 100 000 eura kod provjerenih dilera. 

Pogledajte samo danasnji nogomet pojedine utakmice to granici sa paranormalnim ,kod pojedinih igraca moze  svoje fizicke predispozicije dovesti do savrsenstva ali za sve postoji granica koju je uspostavila priroda bog ili kako vec hocete . Zato svako malo se cuje da je umro od zatajenja srca mladi sportas.  

Odličan rezultat kako smo igrali. Norvežani klasa iznad. Malo mi je bilo mučno gledati našu tranziciju, koliko smo spori i koliko loše reagiramo u odbrani, Ovčina očajan, ali opet eto pripisujemo to starosti ove ekipe. Da Norvežani nisu izbacili iz brzine pred kraj utakmice, bilo bi ono što smo većina i očekivali - najmanje -10. Ali dobro, ide sad Portugal. Dvaput su u godinu dana uzeli Francuze, ali su fizički na našem nivou, pa se možda možemo nadati nadigravanju u toj utakmici.

9 hours ago, Haldir said:

Odličan rezultat kako smo igrali. Norvežani klasa iznad. Malo mi je bilo mučno gledati našu tranziciju, koliko smo spori i koliko loše reagiramo u odbrani, Ovčina očajan, ali opet eto pripisujemo to starosti ove ekipe. Da Norvežani nisu izbacili iz brzine pred kraj utakmice, bilo bi ono što smo većina i očekivali - najmanje -10. Ali dobro, ide sad Portugal. Dvaput su u godinu dana uzeli Francuze, ali su fizički na našem nivou, pa se možda možemo nadati nadigravanju u toj utakmici.

Nismo mi bili toliko spori koliko su Norveżani bili brzi. Mislim da igraju najbrži rukomet na planeti. Po meni, uprkos porazu utakmica, odigrana sa maksimalnom srčanošću. Vidjet ćemo ovu sa Portugalom koji je eto porazio jednu Francusku

Edited by Grunf

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...